Forum
 

Pitremu potrzebny psycholog?

Przemysław Pitry strzelił w tym sezonie cztery gole i jest najskuteczniejszym zawodnikiem Górnika Zabrze. Jednak trudno znaleźć w klubie osobę, która byłaby z gry napastnika zadowolona.
Z prostego powodu. W meczach o punkty nie pokazuje nawet połowy tego, co w sparingach. Tam wyczynia z piłką cuda, a w lidze ewidentnie zawodzi. Jest to o tyle zastanawiające, że Pitry to gracz niemal kompletny. 

- Ma świetną lewą nogę. Czasami to sobie nawet żartuję, że mógłby nią otwierać konserwy - śmieje się legenda Górnika Stanisław Oślizło. - Gdy oglądałem tej zimy spotkania towarzyskie, to patrząc na Przemka pomyślałem sobie, że to jest to. Jednak w dwóch kolejnych potyczkach pierwszoligowych wszystko wróciło do normy. Pitry był bezużyteczny. Jeśli piłkarz ma umiejętności, a nie potrafi ich sprzedać na boisku, to znaczy, że mamy problem. Ja nigdy nie potrzebowałem psychologa, ale wielu sportowców twierdzi, że po kilku seansach zaczęło lepiej biegać czy skakać. Może to jest jakieś rozwiązanie również dla Przemka? - zastanawia się Oślizło.

Już kiedyś selekcjoner Franciszek Smuda, który trenował piłkarza w Lechu, powiedział, że Pitry jest dobry od szyi w dół, bo już głowę ma do wymiany. Analizując prawie dwa lata spędzone przez zawodnika w Górniku, można powiedzieć, że Smuda nie mylił się ani trochę. - Z Przemkiem faktycznie było tak, że niemal nigdy nie potrafił się dobrze sprzedać w grze o wielką stawkę. Przypuszczam, że za bardzo chciał i to dawało efekt odwrotny od zamierzonego. Myślę, że on potrzebuje więcej luzu. Na sparingach ten luz ma, a wtedy wkręca rywali w ziemię. W lidze traci swoje walory - mówi Dariusz Kołodziej, były zawodnik Górnika.

W Zabrzu uważają, że zajęcia z psychologiem mogą Pitremu pomóc, jednak trzeba pamiętać, że to będzie proces długotrwały, który nie odblokuje zawodnika w dwa dni.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online