1,2 mln dofinansowania dla spółki "Stadion"

Dziś na sesji rady miasta Zabrze pod obrady został przedłożony projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego spółki "Stadion" w Zabrzu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w kwocie 1.200.000,00. 
Wkład pieniężny przeznaczony na podwyższenie kapitału jest przeznaczony na realizację przez Spółkę "Stadion" w Zabrzu zadania, polegającego na przyjęciu roli konsultanta dokumentacji projektowej modernizacji Stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu.
Ogłoszony przez Urząd Miejski przetarg mający na celu wyłonienie konsultanta dokumentacji nie został rozstrzygnięty, gdyż nie przystąpił do niego żaden podmiot.
Alternatywną metodą zbudowania zespołu konsultantów było zatrudnienie jego członków, bądź bezpośrednio przez Gminę lub podmiot od Gminy zależny (spółkę).
Oczekiwane przez potencjalnych konsultantów stawki wynagrodzenia za pracę plasują się poza obowiązującymi w Urzędzie Miejskim zasadami wynagradzania.
Oczekiwany koszt realizacji zadania w w/w trybie będzie znacząco niższy od kosztu jaki należałoby ponieść w przypadku udzielenia zamówienia ponownie w trybie przetargowym.
Na sesji pojawiło się kilkunastu kibiców Górnika ubranych w jednakowe koszulki z hasłem: "Stadion Górnika potrzebny od zaraz!". Radni głosowali nad dofinansowaniem: na TAK było 12, trzech przeciw (Brygida Sarad, Łukasz Urbańczyk, Rafał Marek wszyscy z PO), a siedmiu wstrzymało się od głosu.
Decyzja podjęta na dzisiejszej sesji jest ważnym krokiem w kierunku budowy nowego obiektu przy ulicy Roosevelta.

SKSGZ - podsumowanie Sesji RM

Kilka informacji odnośnie dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Tak się składa, że odbywała się ona w 61 rocznicę powstania naszego klubu. Przedstawiciele kibiców Górnika pojawili się na sesji, gdyż jednym z punktów obrad był temat "budowy nowego stadionu Górnika Zabrze".

Grupa sympatyków przybyła na sesję ubrana w jednakowe koszulki z napisem "Nowy Stadion Górnika Potrzebny Od Zaraz!" Kibice chcieli tym samym zasygnalizować, że z niecierpliwością wyczekują rozpoczęcia prac nad modernizacją obiektu przy Roosevelta.

Sympatycy Trójkolorowych mieli okazję bliżej przyglądnąć się debacie radnych w sprawie stadionu i stanowisk poszczególnych radnych. Przykro było obserwować, że temat "Stadionu Górnika" to kolejna okazja do polityczno-partyjnych przepychanek.

Nie mniej jednak podczas głosowania zwyciężył "zdrowy rozsądek" i radni w większości zagłosowali na TAK. Dzięki temu poczyniono kolejny maleńki krok do przodu w sprawie budowy nowego obiektu przy Roosevelta 81.

Zapewne każdy sympatyk zabrzańskiego Górnika zgodzi się ze stwierdzeniem, że: NOWY STADION GÓRNIKA POTRZEBNY OD ZARAZ!!!źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online