Czas decyzji

Dziś sądny dzień dla Górnika Zabrze. Ważą się losy trenera Górnika Ryszarda Komornickiego - kandydatami na nowego trenera Górnika są Nawałka i Radolski. Rada Nadzorcza Górnika zdecyduje także o budżecie na 2010 rok.
Pierwszy raz Rada Nadzorcza Górnika spotkała się blisko trzy tygodnie temu. Poprzedziły ją wielogodzinne spotkania właściciela klubu z wszystkimi, najważniejszymi osobami w klubie. „Głowy” jednak nie poleciały, Allianz Polska nie wydał nawet żadnego komunikatu podsumowującego rozmowy. Wszystkie decyzje zostały odroczone do drugiego w krótkim czasie spotkania Rady Nadzorczej, które zaplanowano na dziś. Co może wydarzyć się w Warszawie? Teoretycznie wszystko. Rada ma w swojej kompetencji dokonanie wszelkich zmian, z prezesem włącznie. Jędrzej Jędrych swoją pozycję prawdopodobnie jednak utrzyma, czego nie można już powiedzieć o wiceprezesie Marku Matuszewskim.

Dla kibiców najistotniejsze będą jednak decyzje związane z osobą trenera pierwszej drużyny. Oficjalnie nikt o przyszłości Ryszarda Komornickiego nie mówi, ale docierające niemal z każdej strony sygnały powodują, że niespodzianką byłoby utrzymanie przez Komornickiego funkcji. Górnik na pewno w ostatnich tygodniach sondował możliwość zatrudnienia nowego trenera. Padały nazwiska Adama Nawałki (niepewna sytuacja w GKS Katowice) i Duszana Radolskiego. Słowak był ponoć bardzo poważnie brany pod uwagę już jesienią 2008 roku, kiedy ostatecznie to Henryk Kasperczak zmienił na stanowisku Ryszarda Wieczorka. Wtedy chciał go zatrudnić ówczesny prezes Ryszard Szuster.

Gdyby faktycznie Ryszard Komornicki odszedł, znak zapytania trzeba by postawić przy jego asystentach. Kolejne ważne pytanie dotyczy budżetu Górnika Zabrze na 2010 rok i co się z tym wiąże, możliwości transferowych klubu, którego obecna kadra nie daje żadnej gwarancji skutecznej walki o powrót do ekstraklasy.

Najgorsza decyzja to żadna decyzja, a z taką sytuacją mamy do czynienia w Zabrzu praktycznie od zakończenia rundy jesiennej. W tym tygodniu powinny się też zacząć pierwsze rozmowy na temat ewentualnego transferu Michała Pazdana do Wisły Kraków.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online