Wodecki: Górnik to bardzo dobra firma i chciałbym w nim grać

Bramką zdobytą w meczu z Polonią w Bytomiu (1:1) Marcin Wodecki udanie zakończył wodzisławski rozdział w swojej karierze. Zimą ofensywny piłkarz wraca do Górnika Zabrze, by mu pomóc w awansie do Ekstraklasy.
Wodecki „na odchodne” zapewnił Odrze cenny punkt, pokonując płaskim strzałem z dystansu Wojciecha Skabę. Był to trzeci gol w tym sezonie filigranowego napastnika, za to pierwszy, który przełożył się na zdobycz punktową. - Na pewno chciałem pokazać się z jak najlepszej strony. Czy to było moje ostatnie spotkanie w Odrze? Tego jeszcze nie wiem. Ale cieszy mnie to, że w Bytomiu zdobyliśmy punkt - mówił po meczu z Polonią przemarznięty strzelec.

Dyplomatyczna postawa Wodeckiego jest zrozumiała, ale tak naprawdę zbędna. W gabinetach zabrzańskiego klubu już dawno zapadła decyzja, że „Pszczółka” nie będzie więcej ogrywał się na wypożyczeniach, tylko wróci na Roosevelta. Niespełna 22-letni piłkarz do gry poza Ekstraklasą podchodzi z wyjątkowym spokojem.

- Górnik to bardzo dobra firma i chciałbym w nim grać. Mam do niego sentyment. Zresztą do każdego klubu mam sympatię. Aktualnie do Odry, bo dla niej gram. Ale jak wrócę do Zabrza, to też dobrze - przyznał były król strzelców Młodej Ekstraklasy w barwach Górnika, który Odrze życzy pozostania w ligowej elicie.

- Życzę Odrze jak najlepiej, żeby utrzymała się w Ekstraklasie. To jest dobry zespół, z ambicją i dużymi możliwościami - stwierdził. - Cała runda nam nie wyszła. Wygraliśmy jedno-dwa spotkania, a później nie potrafiliśmy się odrodzić. Jeden trener, drugi, trzeci… Ale z tego nie można nikogo rozliczać. To drużyna gra i ona ma zdobywać punkty - tak Wodecki podsumował jesień w wykonaniu wodzisławian, którzy na wiosnę o uniknięcie degradacji powalczą już bez niego.

źródło: FutbolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online