Walczą o "Zganiego"

W grudniu kończy się kontrakt Mariusza Zganiacza z Koroną Kielce, więc nic dziwnego, że jest łakomym kąskiem na piłkarskim rynku transferowym. Jego pozyskaniem zainteresowane są aż trzy śląskie kluby: Górnik, Piast Gliwice i Odra Wodzisław.
"Zgani" to doskonale znana postać w śląskiej piłce.  Wychowanek LKS Czarni Gorzyce z powodzeniem występował już w Odrze Wodzisław, a w Ekstraklasie ma jeszcze na swoim koncie występy w takich klubach, jak Legia, Świt Nowy Dwór Mazowiecki czy ostatnio Korona Kielce. Teraz jest jednak spora szansa, że piłkarz wróci na stare śmieci. Jesień nie jest dla śląskiego zawodnika specjalnie udana. Zagrał wprawdzie w trzynastu ligowych spotkaniach, ale sporo czasu spędza też na ławce rezerwowych. W ostatnim meczu z Polonią Warszawa nowy trener kielczan, Marek Sasal zmienił go po pierwszej części. Wcześniej trener Motyka też stawiał na innych.
Z racji tego, że piłkarzowi kończy się kilkuletni kontrakt z Koroną, w której występuje od początku 2006 roku, zawodnik nie narzeka na brak ofert. Szczególnie tych z Górnego Śląska.
Pierwszy ze Zganiaczem skontaktował się Jan Żurek, który od kilku tygodni odpowiada w klubie z Zabrza za skauting. Nieradzący sobie w pierwszej lidze Górnik potrzebuje solidnych wzmocnień, a taki zawodnik jak "Zgani" bardzo by się przydał w środku pola. Zabrzanie będą jednak musieli stoczyć walkę z innymi klubami. Z piłkarzem Korony po rozmowie jest już też Dariusz Kozielski, członek zarządu Odry.
Działacze z Wodzisławia myślą o poważnych wzmocnieniach, aby uchronić drużynę przed spadkiem z Ekstraklasy. Piłkarzem jest też zainteresowany Piast Gliwice, który też zaczyna być aktywny na rynku transferowym. - Mój menedżer rozmawia też z Koroną na temat nowego kontraktu, ale trudno dziś przewidzieć, jak wszystkie rozmowy się potoczą i gdzie będę grał. Przyznaję, że są oferty klubów ze Śląska. Na razie zresztą nie ma co o tym myśleć, bo przecież przed nami jeszcze jedna kolejka ligowa. Potem można się zastanawiać, co dalej - tłumaczy Mariusz Zganiacz, który na boiskach Ekstraklasy zagrał dotychczas w 142 ligowych spotkaniach i zdobył 11 goli.

źródło: Sport / MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]