Forum
 

Komornicki: Górnik to nie wojsko!

Ryszard Komornicki nadal będzie trenerem Górnika. We wtorek 50-letni szkoleniowiec spędził sześć godzin w warszawskiej siedzibie firmy Allianz, właściciela klubu. Przekonywał, że warto dać mu szansę poprowadzenia zespołu w rundzie wiosennej. 

Działaczom przypadł do gustu przygotowany przez Komornickiego pokaz multimedialny, który był częścią składową raportu dotyczącego rozegranych dotąd w I lidze przez Górnika spotkań. Pozostanie szkoleniowca na stanowisku oznacza rewolucję w szatni. W poniedziałek informowaliśmy, że piętnastu piłkarzy otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. W tej materii nic się nie zmieniło.

To nie wojsko!
- Ja zostaję? O, to mnie pan zaskoczył - Komornicki, gdy "Przegląd" chciał z nim wczoraj porozmawiać o dalszej pracy w Górniku, udawał zdziwionego. Do końca nie chciał przyznać wprost, że nadal będzie trenował Zabrze. - Powiem tylko, że nie jechałem na rozmowę z panem Michaelem Muellerem, przewodniczącym rady nadzorczej, tylko po to, żeby o coś prosić. Nie chciałem być dalej za wszelką cenę. Chodziło mi raczej o to, żeby dostać zgodę na poukładanie klocków po swojemu. A tych piętnastu piłkarzy? No cóż, ja nie chciałem stać nad nimi z batem. Traktowałem każdego z nich jak zawodowca. Liczyłem, że będą do pracy podchodzić z pasją. Pewnie że mogłem postąpić tak, jak się robi w wojsku. Kazać zrobić dziesięć pompek lub wykonać inne ćwiczenie. Nie o to jednak chodzi. Jak ktoś coś robi pod przymusem, to nie myśli, a przy tym kręci nosem. Dlatego lepiej spróbować to zmienić. Nie wszyscy odejdą, ale kilka roszad uda się zrobić - mówi Komornicki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online