Trenerzy I ligi: Górnik zremisuje z Widzewem

Czy Widzew jest lepszy od Górnika? - W ich meczu będzie remis - twierdzą trenerzy zespołów goniących duet liderów I ligi. W Łodzi i Zabrzu nie myślą jednak o podziale punktów - chcą tylko pełnej puli. 

Opinie fachowców:
Piotr Mandrysz (trener Pogoni Szczecin): - W chwili obecnej faworytem jest Widzew. Ale Górnik po dwóch porażkach wyjdzie na ten mecz bardzo umotywowany. Na pewno zabrzanie zdają sobie sprawę, jakie mogą być konsekwencje porażki. Wskazałbym tu jeszcze na atut własnego boiska i zabrzańskich kibiców. Myślę, że będzie remis. Czy taki wynik byłby najlepszy dla Pogoni? Niekoniecznie, póki co nie patrzymy na rywali. Wyniki innych można analizować po zakończonej kolejce.

Marcin Sasal (trener Dolcanu Ząbki): - Jeśli chodzi o awans, to Widzew jest najlepszym zespołem w lidze, choć zdarzają im się wpadki. Zwycięstwo 7:0 w pierwszej lidze (ze Zniczem Pruszków - przyp. red.), nawet z rywalem będącym w słabszej dyspozycji, to duża sztuka. Górnik zaś nie jest w najlepszej dyspozycji psychicznej, a jego dwie ostatnie porażki nie są przypadkowe. Jeśli Widzew pierwszy zdobędzie bramkę, Górnikowi ciężko będzie się podnieść. Zabrzanie mają wiele do stracenia i myślę, że to będą takie piłkarskie szachy.

Bogusław Baniak (trener Warty Poznań): - Za Górnikiem przemawia siła kibica. Piłkarze muszą umieć wykorzystać specyfikę tego kotła z Roosevelta. Tu mamy 1:0 dla Górnika. Jeśli chodzi o porównanie formacji, wariantów gry, to daję plus dla Widzewa, który potrafi lepiej taktycznie rozstrzygnąć mecz. Cechy wolicjonalne i motoryczne? Też punkt dla Widzewa, ta drużyna lepiej biega. Pod względem psychologicznym, Górnik wygrać musi, a Widzew może. Determinacja, złość działaczy i kibiców w Zabrzu jest naprawdę duża, więc wychodzi, że jest 2:2, czyli może być remis.

Ciekawostki:
- Mecz poprowadzi Piotr Siedlecki z Warszawy - sędzia na co dzień gwiżdżący w Ekstraklasie. Oddelegowanie go w drodze wyjątku do I ligi, jeszcze bardziej podkreśla rangę meczu.
- Piątkowy mecz jest pierwszym w historii spotkaniem Górnika i Widzewa poza Ekstraklasą.
- Na 30 spotkań rozgrywanych w Zabrzu Widzew wygrał tylko 6. Górnik zwyciężał 13 razy, w 11 meczach padł remis.

źródło: FubolNews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online