Rozmowa z Adrianem Sikorą, napastnikiem Górnika

Jak się zaczęła twoja przygoda z futbolem?
- Pochodzę z Nierodzimia pod Ustroniem. Mieszkam z rodzicami nieopodal stadionu. Jak mały brzdąc zapisałem się do trampkarzy Czantorii Nierodzim. Potem przeszedłem do Kuźni Ustroń, następnie Beskid Skoczów. W końcu wylądowałem w Ceramedzie Bielsko. 
- Dawny Ceramed, obecnie Podbeskidzie, ma patent na wyławianie dobrych napastników. Tomasz Moskała, Sebastian Olszar i ty jesteście tego najlepszym dowodem.

- Wydaj mi się, że wielka w tym zasługa trenera Wojciecha Boreckiego, który miał dobrego nosa do znajdywania zawodników lubiących strzelać bramki.

- Nim trafiłeś do Górnika miałeś propozycje z innych klubów.

- Interesowali się mną działacze Szczakowianki i Lecha. Kiedy się jednak dowiedziałem, że mogę grać w Zabrzu, inne propozycje przestały mnie interesować. Górnik ma ogromne tradycje. Miałem szczęście spotkać w swojej krótkiej karierze świetnego bramkarza tego klubu Jana Gomolę. Zdawałem sobie sprawę, że otwiera się przede mną wielka szansa wypłynięcia na szerokie wody.

- Na długo związałeś się z Górnikiem?

- Mam podpisany kontrakt na trzy lata.

- Grając w Podbeskidziu strzeliłeś jesienią sześć bramek. W Zabrzu na wiosnę masz już ich trzy na swoim koncie. Jakie zauważyłeś różnice między grą w ekstraklasie a w II lidze.

- Bardzo duże, a dotyczą one głównie taktyki. W ekstraklasie trzeba ściśle podporządkować się zaleceniom trenera. Ponadto w I lidzie obserwuje się większe cwaniactwo zawodników, potrafiących umiejętnie rozpychać się łokciami, trzymać za koszulkę. Sam już tego wielokrotnie doświadczyłem.

- Masz 23 lata a zatem optymalny wiek do rozpoczęcia wielkiej kariery piłkarskiej. Zdajesz sobie z tego sprawę?

- Pewnie, że tak. Moje przejście do Górnika było ostatnim dzwonkiem, aby zaistnieć w ekstraklasie. Nie mogę zmarnować takiej szansy.

- Twoje największe wady i zalety piłkarskie.

- O zaletach nie będę mówić, bo mi nie wypada. O wadach powiem bardzo chętnie. Nie do końca potrafię wykorzystać swoją szybkość. Nie zawsze dobrze ustawiam się na boisku.

- Jednak idealnie wykorzystałeś sytuację do zdobycia "złotej" bramki w meczu z Amiką.

- Otrzymałem idealnie podanie od Michała Probierza. To głównie jego zasługa, że udało mi się zdobyć gola. Cieszę się, że mogę grać z tak doświadczonym zawodnikiem i wieloma innymi piłkarzami Górnika.

- Masz jakiegoś piłkarskiego idola?

- Lubię patrzeć gdy gra Thierry Henry z Arsenalu Londyn. To świetny piłkarz.

- Zawsze chciałeś grać w napadzie.

- Tak, inne pozycje mnie nie interesowały. Od początku mojej kariery poluję na bramki. Mam nadzieję, że jeszcze ich wiele "ustrzelę".

- Jak przyjąłeś zwyczaj obdarzania strzelców bramek w Górniku kogutami przez pana Stasia Sętkowskiego?

- To bardzo oryginalny sposób, ale sprawiający sporo kłopotów.

- Czyżbyś nie lubił rosołu z koguta?

- Może i lubię, ale mama nie pozwoliła, aby je zabić. Uważa, że są cenną nagrodą i powinny żyć. Mieszkamy w bloku, ale mamy działkę, więc mam zrobiła dla nich klatkę.

- Już się urządziłeś w Zabrzu?

- Nie musiałem się urządzać, bo codziennie dojeżdżam spod Ustronia do Zabrza. Zajmuje mi to niecałą godzinę w jedną stronę. To nie jest wcale takie męczące, a u mamy zawsze jest lepiej niż na swoim.

- Futbol pochłania całe twoje życie?

- Może nie całe, ale większość. W ogóle interesuję się sportem. Lubię pograć w tenisa ziemnego i stołowego. To czasami dobra odskocznia po piłkarskich treningach czy meczach.
przepisał: TomeKSG

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online