Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Ryszard Komornicki (Górnik): - Takiego meczu oczekiwałem, choć nie był on dla nas łatwy. Pierwszą połowę zaczęliśmy dobrze, bo szybko zdobyliśmy bramkę, która znacznie ułatwiła nam grę. Drużyna grała dziś bardzo dobrze, zawodnicy poruszali się na boisku i walczyli o piłkę. Po bramce na 2:0 wydawało się, że mamy przewagę i kontrolujemy grę, ale Stal zdobyła bramkę do szatni na 2:1. Wiadomo, że takie bramki motywują i w drugiej połowie było ciężko. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale brakowało ostatniego podania. Efektem była nerwówka i walka do ostatniej minuty, ale uważam, że wygraliśmy zasłużenie. W ostatnich trzech meczach zagraliśmy takim samym składem i w drugiej połowie widać było, że niektórym brakuje świeżości. Chciałem pogratulować mojemu zespołowi, a Stali ambitnej gry. Jestem dziś bardzo zadowolony.

Janusz Białek (Stal Stalowa Wola): - Wygrał lepszy zespół i nie ma co nad tym dyskutować. Górnik potrafi stwarzać sytuacje i je wykorzystywać. Zespół z Zabrza był lepszy piłkarsko i szkoda tych sytuacji, bo uczulałem zespół na dośrodkowania. Niestety, nie potrafiliśmy upilnować zawodników którzy te dośrodkowania wykonywali a także tych, którzy je kończyli. Ukoronowaniem naszego rozkojarzenia była trzecia bramka, tak nie powinno się w zawodowej piłce tracić bramek. To było podkreślenie tego, że popełnialiśmy dużo błędów, a jak wiadomo błędy się mszczą. Momentami potrafiliśmy zneutralizować grę Górnika, ale nie stać nas było na przyspieszenia i akcje indywidualne. To z pewnością było naszym mankamentem.

źródło: gornikzabrze.pl