Forum
 

Pod wielką presją

- Zdaję sobie sprawę, że gramy po prostu zbyt słabo, by na stałe zadomowić się w czołówce tabeli - nie ukrywa trener Górnika, Ryszard Komornicki.
Niewiele pochlebnych opinii usłyszeli zabrzanie po sobotnim spotkaniu z MKS-em Kluczbork. Mimo wygranej, podopieczni Ryszarda Komornickiego zostali wygwizdani przez swych fanów, którzy zarzucali drużynie przejście obok meczu. I trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w przypadku kilku zawodników te uwagi były całkiem słuszne.

- To na pewno jest dla nas bardzo przykra sytuacja - nie kryje bramkarz Górnika, Sebastian Nowak. - Po raz kolejny nie zagraliśmy jednak dobrego spotkania. Szczęśliwie udało się dowieźć trzy punkty do końca i tylko z tego możemy być zadowoleni. Nie mam pojęcia, skąd bierze się nasza niemoc. Z tygodnia na tydzień mówimy sobie, że w końcu zaczniemy grać tak, by fani byli zadowoleni, ale wciąż piłka po prostu nie „klei” się do nóg…

- To jest niemożliwe! - łapali się za głowę włodarze Górnika, obserwując kolejne, niepewne interwencje Michała Karwana. Na tle beniaminka z Kluczborka stoper zabrzan wypadł bardzo blado. Podobnie rzecz ma się z pomocnikami - Pawłem Strąkiem i Robertem Szczotem. Obaj w sobotę praktycznie nie zaistnieli na boisku. Na szczęście dla zabrzan poniżej pewnego poziomu nie schodzą Grzegorz Bonin (zanotował ładną asystę przy bramce Przemysława Pitrego) i Piotr Madejski, choć rajdy tego ostatniego były raczej sztuką dla sztuki, a nie realnym zagrożeniem bramki rywali.

- Dla mnie to jest chore, że wygrywamy kolejny mecz, jesteśmy liderem i wciąż nas krytykują - kręci głową Robert Szczot. Jego klubowi partnerzy są nieco powściągliwsi. - Na pewno stać nas na znacznie lepszą grę niż ta, którą zaprezentowaliśmy w sobotę - przyznaje Przemysław Pitry. - Drużyny pokroju Kluczborka powinniśmy gładko wypunktować. Nie jest nam jednak łatwo. Praktycznie każdy mecz gramy pod niesamowitą presją i to się odbija na naszych boiskowych poczynaniach. W sobotę na szczęście mieliśmy w bramce Sebastiana, który nas uratował i zapewnił zwycięstwo. To jest najważniejsze. Nikt nie jest rozliczany w tabeli ze stylu, tylko z punktów. A jeżeli nie możemy grać pięknie, to róbmy to chociaż skutecznie.

Jeżeli Górnik męczy się z drużyną skazywaną na spadek z ligi - a takie miano praktycznie od inauguracji rozgrywek przylgnęło do MKS-u - to co będzie w starciach z bezpośrednimi rywalami do awansu? - Oczywiście każdy mecz jest inny - podkreśla trener Ryszard Komornicki - ale zdaję sobie sprawę, że prezentujemy obecnie zbyt mało, by zadomowić się na stałe w czołówce. Z taką grą o powrocie do ekstraklasy chyba można zapomnieć. Na razie jesteśmy specjalistami od zwycięstw 1:0, ale na niektóre drużyny to może być za mało. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy… - kończy trener zabrzan.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online