Forum
 

Górnik, ŁKS i Widzew nie chcą sponsora

Firma bukmacherska Unibet już jest nazywana sponsorem tytularnym I ligi, choć mało kto wie, że umowa między nią a Piłkarską Ligą Polską dotąd nie została podpisana. I może się okazać, że w ogóle nie dojdzie do zawarcia tego kontraktu. Górnik Zabrze, Widzew Łódź i ŁKS Łódź twierdzą, że porozumienie z oferującym klubom 1,8 mln zł Unibetem jest dla nich niekorzystne i nie chcą go podpisać. 

- Po podziale wychodzi sto tysięcy złotych na zespół, a to stanowczo za mało - wyjaśnia Jędrzej Jędrych, prezes Górnika. - Zresztą Unibet był rok temu jednym ze sponsorów naszego klubu, a teraz jesteśmy bliscy związania się z innym zakładem bukmacherskim. Ten oferuje nam więcej niż sto tysięcy. Poza tym, nie podoba nam się jeszcze jedna sprawa, mianowicie brak profesjonalizmu. Jak to jest, że umowy nie ma, a firma już jest nazywana sponsorem tytularnym ligi - pyta Jędrych.

ŁKS ma identyczne dylematy, co Górnik. Łodzianie rok temu dostawali kasę z bet-at-home. Według informacji chodziło o około 250 tys. zł na rundę. - Teraz jesteśmy bliscy podpisania umowy z inną firmą bukmacherską. Dlatego chyba jednak nie przystąpimy do porozumienia z Unibetem - przyznaje Tomasz Kłos, menedżer drużyny z alei Unii.

Widzew też ma wątpliwości, ale nie chce o nich głośno rozmawiać. - Jeszcze raz musimy rozważyć wszystkie za i przeciw - taki jest ton komentarzy w klubie.

Co na to Władysław Szypuła, prezes PLP? - Mam jednak nadzieję, że kluby lepiej sytuowane pomyślą o tych, których roczny budżet oscyluje w granicach miliona złotych. Dla nich te sto tysięcy to prawie dziesięć procent wpływów - przyznaje Szypuła, który jest również dyrektorem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online