Trzech poza grą

Już dziś można stwierdzić, że sporą część rundy jesiennej Górnik będzie musiał grać bez trzech piłkarzy, którzy teoretycznie powinni w każdej formacji stanowić o sile drużyny. Dwa urazy ciągną się od kilku miesięcy, kontuzja Adama Banasia to w tym zestawieniu rzecz nowa. 

Damian Gorawski (pomocnik)
Od dłuższego czasu ma problem ze stawem skokowym. Kontuzji doznał w meczu z Piastem Gliwice. Być może byłby w pełni sił, gdyby nie wrócił na boisko w prestiżowym dla niego meczu z Wisłą w Krakowie. Zagrał w wyjściowym składzie i nie dotrwał nawet do przerwy. Było to 24 kwietnia tego roku. Od tego czasu nie wyszedł na boisko, często kursujący między Polską a Niemcami, gdzie przechodzi rehabilitację. Na dziś trudno powiedzieć, kiedy "Gora" wróci na boisko. W każdym razie nie jest na obozie z zespołem i o wznowieniu treningów na razie nie ma mowy.

Tomasz Zahorski (napastnik)
Jeszcze w rundzie wiosennej, za kadencji Henryka Kasperczaka, zagrał w meczu Młodej Ekstraklasy. 25 kwietnia Górnik zmierzył się z Wisłą Kraków i w 68. minucie Zahorski został na noszach zniesiony z boiska. Stało się to dokładnie dzień po kontuzji Gorawskiego. Piłkarz zerwał więzadła krzyżowe, co oznaczało półroczną przerwę w grze. Obecnie przechodzi rehabilitację w Olsztynie, na przełomie września i października powinien wrócić do Zabrza i na boisko. Jeżeli do tego czasu nie zostanie sprzedany. Zahorskim - mimo przerwy w grze - interesuje się kilka ligowych klubów.

Adam Banaś (obrońca)
Na lekką dolegliwość narzekał jeszcze przed zgrupowaniem w Dzierżoniowie, jednak z czasem wrócił do treningu. Tamten uraz nie miał żadnego wpływu na zerwanie Achillesa. Podczas wtorkowego treningu, przy wyskoku do piłki poczuł silny ból w łydce. Ostatecznie diagnoza po badaniu rezonansem magnetycznym wykazał zerwanie ścięgna Achillesa w prawej nodze. Piłkarza czeka kilka miesięcy przerwy w grze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]