Forum
 

Niepewny los Gorawskiego i Strąka

Szykuje się kolejne wielkie sprzątanie w Górniku Zabrze. Pół roku temu czyszczono kadrę z zawodników sprowadzonych przez byłego prezesa Ryszarda Szustera.
Teraz na Roosevelta będą robili porządki po zimowych zakupach prowadzącego ostatnio zespół trenera Henryka Kasperczaka. W ciemno można założyć, że będzie to niezwykle kosztowna operacja. W końcu rozwody z graczami Szustera nie były tanie. Tomasz Hajto czy też Jerzy Brzęczek otrzymali na odchodne po około 100 tysięcy złotych każdy. Brazylijczyk Leo Markovsky wyjechał z dokumentem gwarantującym mu wypłatę sześciu miesięcznych pensji. Chodzi o blisko 90 tys. dolarów. Peruwiańczyk Willy Rivas, z którym także rozwiązano kontrakt, dostał według informacji około 66 tys. dolarów.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach działaczy Górnika znowu czekają trudne negocjacje. W kuluarach mówi się, że klub chętnie rozwiązałby wieloletnie umowy z Damianem Gorawskim i Pawłem Strąkiem. Pierwszy zamiast grać leczył kontuzję, a drugi zbierał niezbyt pochlebne recenzje po kolejnych występach.

Gorawski ma roczny kontrakt na poziomie 600 tys. zł, a zabrzanie odchodzącym przedwcześnie pracownikom wypłacają zwykle sześć miesięcznych pensji. Zatem rozstanie z nim będzie kosztowało 300 tys. zł. Roczny kontrakt Strąka 540 tys. zł. W tym przypadku rozwiązanie umowy będzie kosztowało 270 tys. zł.

Inna sprawa, że dwaj wymienieni przez nas zawodnicy wcale nie myślą ruszać się z Zabrza. Gorawski zmaga się z urazem, ale jeszcze w tym miesiącu ma wznowić treningi. Natomiast Strąk też jest zdecydowany na to, by dalej grać przy Roosevelta. Nie wiadomo jednak jak obaj gracze zareagują, gdy prezes Jędrzej Jędrych przedstawi im propozycję podpisania nowych umów, w których cyferki będą o wiele niższe niż dotychczas.

Nie ma natomiast żadnego dylematu, jeśli chodzi o trójkę Mariusz Przybylski, Adam Banaś i Robert Szczot. Menedżerowie tych zawodników już rozmawiali z prezesem Górnika. Zarówno Mariusz Piekarski jak i Marek Citko otrzymali zapewnienie, że wymienieni piłkarze są potrzebni w Zabrzu i mają pomóc w walce o szybki powrót do ekstraklasy.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online