Forum
 

Kasperczak: Górnik będzie jeszcze lepszy

- Śmiać mi się chce, gdy czytam, że w Legii się na mnie nie poznali. Nie mogli się poznać, bo niemal przez cały mój pobyt leczyłem groźną kontuzję - wspomina w "Przeglądzie Sportowym" swe "legijne" lata trener Górnika Zabrze Henryk Kasperczak. 

Z którego spośród wiosennych meczów Górnika jest pan najbardziej zadowolony?
Henryk Kasperczak, trener Górnika: - W każdym było sporo dobrej gry, ale do każdego można się przyczepiać. Klasycznym przykładem jest spotkanie z Arką (2:2). Straciliśmy gole po dosyć oczywistych błędach, ale bardzo mi się podobało, z jaką determinacją zespół dążył do odrobienia strat. Właśnie to w futbolu się liczy. Nigdy nie można się poddawać. W każdej sytuacji trzeba walczyć i realizować założenia taktyczne.

Górnik w tym roku wygląda znacznie solidniej niż jesienią. Czy na Łazienkowskiej możemy się spodziewać kolejnego progresu?
- Jako trener zawsze powiem, że interesuje mnie zwycięstwo. Legia to ligowa czołówka, a my desperacko walczymy o utrzymanie. Na pierwszy rzut oka wskazanie faworyta jest dziecinnie proste. Ale zgadzam się z opinią, że liga jest bardzo wyrównana, każdy może wygrać z każdym. Świetnie było to widać w poprzedniej kolejce. W każdym razie Górnik nie jest takim zespołem, który powinien się kogokolwiek bać. W tym sensie w każdej kolejce czeka nas twarda walka. Tak mówię o meczu z Legią i tak powiem przed następnym spotkaniem.

Dla każdego ligowego trenera wizyta na Łazienkowskiej ma szczególne znaczenie. Dla pana też?
- Normalny ligowy mecz. Naprawdę. Emocje są takie same jak zwykle.

Przed wielu laty był pan zawodnikiem Legii, ale nie udało się w niej zaistnieć.
- No przecież wiadomo, dlaczego nie zaistniałem. Już w pierwszym tygodniu mojego pobytu w Legii, w okresie przygotowawczym, złamałem nogę. A gdy potem już prawie wróciłem do zdrowia, złamałem po raz drugi. W tym samym miejscu. Lekarz mówił, że to chyba koniec z wyczynową karierą piłkarza. Potrzebowałem w sumie półtora roku, by wrócić do pełnej sprawności. Kończyła mi się służba wojskowa i za dużo nie pograłem, bo musiałem wracać do Stali Mielec. Ot i cała historia. Śmiać mi się chce, gdy czytam, że w Legii się na mnie nie poznali. Nie mogli się poznać, bo niemal przez cały mój pobyt leczyłem groźną kontuzję.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online