Cel numer dwa

Przy komplecie publiczności Górnik powalczy o drugie w tym roku, a trzecie z rzędu zwycięstwo. Na Roosevelta wyjdzie pięciu graczy sprowadzonych do Zabrza tej zimy.
Górnik wygrywając w Chorzowie osiągnął cel numer jeden pierwszych meczów wiosennej rundy ekstraklasy, czyli opuścił ostatnie miejsce w ligowej tabeli, które w praktyce także oznacza spadek z ligi. Czy teraz czas na cen numer dwa? - Czas na walkę o kolejne trzy punkty - deklaruje drugi trener zabrzan, Jerzy Kowalik. - Opuszczenie piętnastego miejsca zależy też od wyników konkurencji, a nie mamy na nie wpływu. Jeżeli Górnik będzie wygrywał to inne rezultaty będą nas interesowały... średnio.

Jarka na trybunach
Dziś w Zabrzu spodziewany jest komplet widzów. Blisko 7000 sprzedanych karnetów na sezon, wygrane derby w Chorzowie, dobra pogoda, okazja zobaczenia dla wielu kibiców po raz pierwszy pięciu nowych piłkarzy, sprowadzonych tej zimy na Roosevelta.
Nie ma bowiem wątpliwości, że od Adama Banasia do Roberta Szczota wszyscy wybiegną na boisko. - Sprowadziliśmy zawodników do grania. Są zdrowi, dobrze przygotowani do sezonu, mieli podnieść poziom Górnika. Z wszystkich jestem zadowolony - tak grę nowych piłkarzy ocenił po spotkaniu w Chorzowie Henryk Kasperczak, co nie pozostawia złudzeń. Konkurencja musi na swoją szansę poczekać, a dotyczy to między innymi Piotra Madejskiego, czy Tomasza Zahorskiego. Przeciwko Ruchowi żaden z nich nawet nie powąchał murawy. Na bokach pomocy Kasperczak stawia na Damiana Gorawskiego oraz Przemysława Pitrego. Obaj wypadli na Stadionie Śląskim bardzo przyzwoicie i mecz na pewno zaczną w wyjściowej jedenastce. W ataku pewniakiem jest Robert Szczot. Dawid Jarka po raz kolejny nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce.

Legia będzie obserwowała
O ile w meczu z Ruchem nikt nie był w stanie wskazać zdecydowanego faworyta to dziś pierwszy i ostatni raz w najbliższych kilku tygodniach zabrzanie wystąpią w takiej roli. Potem czeka ich mecz z Legią w Warszawie i spotkanie z Lechem w Zabrzu. Zresztą przedstawiciele Legii spodziewani są dziś w charakterze obserwatorów na stadionie przy Roosevelta. Mając taką perspektywę Górnik skazany jest do walki o komplet punktów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]