Powietrzna bitwa

Spotkanie Górnika z Arką jawi się gdyńskim działaczom jak obraz bitwy powietrznej.
Trener Czesław Michniewicz szuka rosłych graczy, którzy na środku drugiej linii stworzą przeciwwagę dla Pawła Strąka i Mariusza Przybylskiego. Środkowi pomocnicy gości mogą być wyżsi łącznie aż od 21 centymetrów od tych, którzy grali w Białymstoku na inaugurację. 

Gdyński szkoleniowiec solidnie przepracował ostatnie dni pod względem analizy taktycznej. Przeciwko Górnikowi opracował kilka wariantów ustawienia, ale jeszcze wczoraj rano, gdy wsiadał do autobusu odjeżdżającego na Śląsk, wydawał się wciąż rozgryzać niuanse boiskowej strategii. Pewne jest tylko jedno. Na środku drugiej linii nie zagrają obok siebie Dariusz Ulanowski i Bartosz Ława. A wszystko przez parametry fizyczne.

Pierwszy mierzy 171, a drugi 176 centymetrów. Dla porównania gabaryty ich potencjalnych vis a vis wynoszą: Strąk 189, Przybylski 183 centymetry. - Musimy znaleźć odpowiedź na tych rosłych piłkarzy - przyznaje Michniewicz.

Od poniedziałku rolę defensywnego pomocnika ćwiczy Anderson. Brazylijczyk w Arce jest niezwykle pożytecznym zawodnikiem, gdyż szkoleniowiec najczęściej posyła go w defensywie tam, gdzie ma luki w składzie.

Jesienią 28-latek grywał na środku i z lewej strony obrony. Jak się czuje w drugiej linii? - Jak Dunga! - śmieje się z kolegi Damian Nawrocik. Natomiast Anderson, którego Michniewicz wyciągnął z prowincjonalnego Santa Cruz i po raz drugi zaprosił do Polski, zupełnie poważnie odpowiada.

- Już w Lechu grałem jako defensywny pomocnik. Pamiętam, że rozegrałem dobre mecze przeciwko Bełchatowowi i Koronie Kielce. Zagram tam, gdzie trener mnie postawi - przypomina Brazylijczyk, mierzący 182 centymetry.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]