Gancarczyk: Musimy się skupić na kolejnych spotkaniach

Mariusz Gancarczyk staje przed znakomitą szansą pokazania swoich umiejętności i walorów piłkarskich. Niemal przesądzone jest, że "Garniol" w piątkowym spotkaniu Górnika Zabrze z Arką Gdynia zastąpi pauzującego za kartki Grzegorza Bonina. 

Henryk Kasperczak 3-krotnie korzystał z usług młodego piłkarza. Za każdym razem podjął słuszną decyzję, albowiem wychowanek Wawelu Wirek prezentował się całkiem przyzwoicie, a w ostatni weekend wystąpił w prestiżowych Wielkich Derbach Śląska. Gancarczyk wywodzi się z Rudy Śląskiej, która podzielona jest na fanów Trójkolorowych i chorzowskiego Ruchu. - Ciśnienie tego meczu dało się odczuć od początku roku, jednak nie zaprzątajmy sobie już tym głowy. Było, minęło, pozostały zwycięskie, radosne przeżycia. Musimy się skupić na kolejnych spotkaniach, bo jedna potyczka nie zagwarantowała nam pozostania w ekstraklasie - uważa 21-letni zawodnik. - Po cichu liczę na grę od pierwszych minut z Arką, ale o tym, czy zagram dowiem się na odprawie kilka godzin przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji - dodaje.

"Henry" w piątek zapewne postawi właśnie na Gancarczyka. Utytułowany szkoleniowiec nie martwi się o wytrzymanie presji przez jego podopiecznego. - Mariusz zagrał już przed naszą publicznością, także o jego psychikę jestem zupełnie spokojny. Jeżeli zagra to może tylko wykorzystać swoją szansę, potwierdzić, że jego aspiracje są bardzo wysokie. Wystawię najmocniejszą jedenastką i wierzę, że się nie pomylę - mówi Kasperczak. - Nie mogę patrzeć na poszczególnych ludzi przez pryzmat ilości rozegranych ligowych występów. Każdy od rundy wiosennej zaczyna z czystą kartą. Grają ci, którzy w danym momencie są w najwyższej dyspozycji - zapewnia trener Górnika.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]