Gilewicz: Banaś trafi do kadry

- Fajnie, że był na meczu Grzegorz Lato, ale powinien być też Leo Beenhakker, bo środkowych obrońców nie ma w kadrze zbyt wielu. Adam Banaś w końcu do kadry trafi - twierdzi Radosław Gilewicz.
Przed laty grał w chorzowskim Ruchu, potem święcił wielkie sukcesy w Austrii. Dziś w roli widza, jako mieszkaniec Tychów, przygląda się śląskiej piłce. Oczywiście Radosława Gilewicza nie mogło w sobotę zabraknąć na trybunach Stadionu Śląskiego.

Górnik wygrał zasłużenie?
Radosław Gilewicz: - Górnik po zimowych zakupach był faworytem. Wygrał zasłużenie, ale szczęśliwie. Nie wiem czy podnieśliby się, gdyby Fabusz trafił na 1:0, a przecież mógł. Był blisko. Górnik mądrze zagrał po strzeleniu gola, ale było takich 10 minut, kiedy Ruch "depnął", zagrał dobrą piłkę. Paradoksalnie, krzywdą dla Ruchu była czerwona kartka... Bonina. Wtedy Górnik zmienił ustawienie, cofnął się głębiej, ale bronił mądrze. Z tym Ruch kompletnie nie był sobie w stanie poradzić.

Bramkę strzelił środowy obrońca.
- Bardzo dobry środkowy obrońca. Widziałem jesienią mecz Piasta na Wiśle, przegrany 0:2, kiedy Banaś wygrał 95 procent pojedynków główkowych oraz jeden na jeden z graczami Wisły. To jest nowa jakość obrony Górnika, już jest jej liderem, po jednym meczu. - Fajnie, że był na meczu Grzegorz Lato, ale powinien być też Beenhakker, bo środkowych obrońców nie ma w kadrze zbyt wielu. Adam w końcu do kadry trafi. To moja opinia.

Szczot robi mnóstwo szumu, ale...
- Szczot jest bardzo wartościowy, ściąga obrońców, robi miejsce, walczy o każdy metr, jednak cały czas uważam, że Górnikowi brakuje rasowego napastnika, łowcy goli. Nie jest ich w lidze wielu, ale jeżeli klub ma pieniądze to znajdzie. W sobotę się udało, w meczach z trudniejszymi rywalami niekoniecznie. Może być gra, ale zabraknie goli.

Nie było Zahorskiego, Madejskiego...
- Myślałem, że Madejski zagra. Jesień miał dobrą. Pitry ma jeden problem. Gubi się mając sytuacje bramkowe. W sytuacji z 30 minuty zachował się jak junior. Dobrze zagrał Gorawski, a może być jeszcze lepszy. Oczywiście pod warunkiem, że będzie zdrowy.

Bonin to nie prawy obrońca.
- To prawda. W ofensywie jego siła jest bardzo duża. Będzie tak - jeżeli zmusi w meczu prawego pomocnika, by się do niego dostosował to będzie mocnym punktem Górnika. Jeżeli da się zdominować, a kilka dobrych klubów w lidze jednak gra, to będzie miał duży kłopot.

Pana prognoza dla Górnika na rundę wiosenną?
- Górnik ma rezerwy. Kulturą gry przewyższał Ruch. W końcu wydał na piłkarzy miliony i musi oczekiwać dobrej jakości. Czas biegnie na ich korzyść, szczególnie po wygranej. Uwierzyli, że mogą wygrać. Trzy punkty z Ruchem, przy 30000 kibiców "Niebieskich" to jest "kop". Upieram się jednak, że klasowego napastnika będzie wiosną brakowało.

na podstawie: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online