PS: To może być największy skandal w ekstraklasie

Jerzy Brzęczek jesienią był liderem Górnika Zabrze. Wiosną były kapitan reprezentacji Polski może być ostoją Ruchu Chorzów, odwiecznego rywala zza miedzy.
- A to mógłby być największy skandal zimowego okienka transferowego - taką opinię powtórzyło zgodnie kilku śląskich piłkarzy, z którymi "Przegląd" rozmawiał o ewentualnych przenosinach Brzęczka. 
- Wiadomo, że kibice Górnika i Ruchu szczerze się nienawidzą. Jeśli Jurek trafi na Cichą, to w Zabrzu postawią na nim krzyżyk. A jeśli dodatkowo Niebiescy będą grali słabo, to wtedy będzie miał przechlapane także u chorzowskich fanów.
Wychodzi więc na to, że przejście Brzęczka do Ruchu to byłoby wielce ryzykowne posunięcie z jego strony. Czy 37-letni piłkarz zdecyduje się więc na transfer z dodatkowym dreszczykiem emocji? On sam mówi o swojej przyszłości enigmatycznie, gdyż zwyczajnie nie chce odsłaniać wszystkich kart.
- Może zostanę trenerem? - zastanawia się i widać, że sytuacja z rozwiązaniem kontraktu z Górnikiem mocno go zaskoczyła. Chciał pomóc zabrzanom w walce o utrzymanie się, a dopiero w czerwcu zamierzał myśleć o swoim dalszym losie. O tym jednak później. Wiadomo, że w ostatnim czasie Brzęczek sporo rozmawiał z Dariuszem Gęsiorem, przyjacielem z boiska, a dziś człowiekiem odpowiedzialnym w Ruchu za transfery.
- Dla mnie nie ulega wątpliwości, że Jurek może pograć na wysokim poziomie jeszcze przez rok, a nawet półtora. Zapewniam jednak, że z moich ust nie padła jeszcze żadna propozycja dla Brzęczka. Najpierw musi się nad tą kandydaturą zastanowić trener Bogusław Pietrzak, a potem możemy działać dalej. Dla mnie pewne jest tylko to, że Jurek ma albo za chwilę będzie miał sporo propozycji - podsumowuje Gęsior.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]