Murzyn najlepszym zawodnikiem

Dwanaście godzin spędzili w mikrobusie piłkarze drugiej drużyny Górnika Zabrze, jadąc do niemieckiej miejscowości Gronau, oddalonej o osiem km od holenderskiego Enschede. Tyle czasu zajęła im także podróż powrotna. Podopieczni trenera Andrzeja Kobiałki wzięli tam udział w halowym turnieju z udziałem czołowych drużyn trzecioligowych i czwartoligowych z kraju naszego zachodniego sąsiada. Osiem zespołów podzielono na dwie grupy. 
Górnik znalazł się w grupie I i w inauguracyjnym meczu przegrał 0: 4 z SF Vreden.

- Byłem trochę załamany tym wynikiem. Jednak trzeba wspomnieć o tym, że nasi zawodnicy po raz pierwszy występowali na boisku z bandami. Niemcy grali bardzo szybko i trudno było ich powstrzymać - mówił Kobiałka.

Znacznie lepiej poszło zabrzanom w drugim spotkaniu. Pokonali oni Vorwarts Epe 4: 1, a bramki dla mich zdobyli: Kamil Kopański, Piotr Murzyn, Wojciech Simon, Tomasz Szczeponik.

Kolejnym grupowym rywalem Górnika był zespół gospodarzy SG Gronau. Miejscowym nie pomógł żywiołowy doping publiczności. Zabrzanie pewnie zwyciężyli 5: 2, a tym razem gole strzelili: Murzyn 2, Kopański, Simon, Szczeponik. Górnik zajął w swojej grupie drugie miejsce i w półfinale zmierzył się ze zwycięzcą grupy I SUS Stadtlohn. Po porywającym spotkaniu, później uznanym za najlepsze w turnieju, zabrzanie wygrali 1: 0, a na listę strzelców wpisał się Kopański. Warto wspomnieć o tym, że SUS Stadtlohn dwukrotnie z rzędu triumfował we wspomnianej imprezie w 2002 i 2003 roku.

W finale nasza drużyna ponownie spotkała się z SF Vreden i znowu przegrała, choć tym razem 1: 5. Górnik zajął ostatecznie drugie miejsce. Nie było to jednak jedyne osiągnięcie zabrzan. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Murzyna, który w pełni na to sobie zasłużył.

Turniej rozegrano w przepięknej, bardzo funkcjonalnej hali. Na trybunach zasiadło ponad tysiąc kibiców. Wśród nich znalazło się wielu Polaków mieszkających w tych okolicach. Gorąco dopingowali oni zawodników Górnika. Zresztą nazwa tego klubu wielu kojarzyła się z okresu największych osiągnięć pierwszej drużyny z ulicy Roosevelta.

- Jestem bardzo zadowolony, że mogliśmy uczestniczyć w tym turnieju. Piłkarze niemieccy bez względu w jakiej występują lidze, zawsze grają ambitnie i zmuszają rywali do maksymalnego wysiłku. Z pewnością nasi zawodnicy wiele się nauczyli - powiedział Kobiałka.

Górnik II wystąpił w Gronau w następującym składzie: Poros - Szczeponik, Simon, Kiełtyka, Kapias, Kopański, Murzyn, Buchalik.

Zabrzanie otrzymali puchar i nagrodę pieniężną, a także zaproszeni zostali przez niemieckich menedżerów na trzy podobne turnieje w przyszłym roku.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online