Forum
 

5 milionów na transfery?

Sponsor Górnika Zabrze firma Allianz przygotował kasę na zimowe transfery, na początek 5 milionów złotych - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Ryszard Szuster, były już prezes Górnika Zabrze, usłyszał przed sezonem od władz firmy Allianz, sponsora strategicznego klubu, że wydatki na sezon 2008/09 mają się zamknąć w kwocie 20 mln zł. Po zeszłotygodniowej zmianie trenera i zarządu ukazała się informacja, że budżet na te rozgrywki wynosi już 25 mln zł. Jednocześnie Allianz dokapitalizował spółkę kwotą 4 mln zł, co w praktyce przełożyło się na zwiększenie udziałów sponsora w SSA Górnik. Teraz potentat na rynku ubezpieczeń ma 70 procent akcji. Ta operacja oznacza zacieśnienie więzi i jeszcze mocniejsze zaangażowanie się firmy w stworzenie mocnej drużyny na Śląsku.

Paweł Dangel i Michael Mueller, dwie najważniejsze osoby w Allianz Polska głośno mówią o spokojnej budowie i tworzeniu struktur. Po cichu jednak przygotowują się do nagłego przyspieszenia. Wczoraj "PS" podał listę planowanych transferów. W zimie na Roosevelta mieliby się pojawić Kamil Kosowski, Przemysław Kaźmierczak, Bartłomiej Grzelak, Maciej Żurawski i Tomasz Frankowski. Oczywiście 5 mln zł, kwota wynikająca z różnicy między zakładanym a obecnie deklarowanym budżetem, to nie jest suma wystarczająca do realizacji wszystkich tych zakupów. Jest jednak szansa na zwiększenie puli, tym bardziej że Allianz jest zdeterminowany, by już w tym roku osiągnąć znaczący sukces. Jeśli nie uda się w lidze to przecież jest jeszcze Puchar Polski. Górnik we wtorek, po wygranej 4:3 z GKS Katowice, awansował do 1/8 tych rozgrywek...

Budżet, tuż przed zimową przerwą, jeszcze bardziej wzrośnie - mówi informator "PS". - Przecież tylko Frankowski będzie w grudniu wolnym zawodnikiem, a za całą resztę trzeba płacić.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online