Madejski: Urosły mi skrzydła

Rozmowa z Piotrem Madejskim, pomocnikiem Górnika.
» Po strzeleniu gola Piastowi zaliczył pan niesamowity sprint.
- Faktycznie, chyba urosły mi skrzydła. Ta radość musiała gdzieś znaleźć swoje ujście. To trafienie było przecież bardzo ważne. Nie tylko dlatego, że dawało nam prowadzenie: to przecież był nasz pierwszy gol w tym sezonie! Chciałem je zadedykować Sylwii, mojej przyszłej żonie.

» Wygrana z Piastem oznacza koniec kryzysu Górnika?
- Oby tak było. Następne mecze będą najlepszą odpowiedzią na to pytanie. Jestem jednak optymistą. Wierzę, że najgorsze już za nami.

» Nie da się jednak zaprzeczyć, że także w tym meczu przeżyliście sporo trudnych chwil.
- Szczególnie w drugiej połowie, gdy Piast rzucił się do odrabiania strat. Ale wszystko skończyło się pomyślnie, choć troche to zwycięstwo wymęczyliśmy.

» A nie obawiał się pan, że wysiłek pójdzie na marne przez wydarzenia na trybunach?
- Było takie ryzyko. Sędzia tuż przed tym przymusowym zejściem z murawy do szatni powiedział nam, że jeśli w ciągu sześciu minut gaz się nie rozwieje, to mecz zostanie przerwany. Baliśmy się tego, to nie był przyjemny nadprogramowy pobyt w szatni.

» Czeka pan już na trenera Henryka Kasperczaka?
- To nie ja zwolniłem Ryszarda Wieczorka, więc też nie do mnie należy zatrudnienie jego następcy. Tylko szefowie klubu znają wszystkie szczegóły dotyczące najbliższych dni. My mamy grać jak najlepiej potrafimy, to nasza rola.

» Mecz graliście w niedzielę, więc kogut, czyli nagroda, jaką tradycyjnie otrzymuje najlepszy piłkarz Górnika, nie będzie głównym daniem tego dnia na rodzinnym stole.
- Moi rodzice w Krakowie już coś wymyślą. Chyba, że będę chodził z nim na spacery? Na razie jednak muszę w szatni postawić jakąś "odżywkę", ale nie będzie jej za dużo...

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online