Przegląd Sportowy: Górnik oferuje Kasperczakowi 400 tys. euro rocznie!

Jeśli Henryk Kasperczak przystanie na ofertę Allianza i przejmie zespół Górnika Zabrze będzie najlepiej opłacanym trenerem w polskiej ekstraklasie. 400 tys. euro, tyle rocznie miałby zarabiać - pisze "Przegląd Sportowy". 

Dla porównania podajmy, że Maciej Skorża w Wiśle Kraków kasuje 132 tys. euro, Franciszek Smuda zarabia w Lechu Poznań 178 tys. euro, natomiast Jan Urban w Legii Warszawa może liczyć na 107 tys. euro. W gronie krezusów jest z pewnością Czesław Michniewicz. Opiekun Arki Gdynia, w swoim poprzednim klubie Zagłębiu Lubin inkasował 180 tys. euro. Pewnie teraz pracuje za nie mniejsze pieniądze.

Żaden z wymienionych szkoleniowców nie może się jednak równać z Kasperczakiem. Przypomnijmy, że ten pracując w latach 2002-05 w Wiśle zarabiał 200 tys. euro. Wtedy jednak euro było mocniejsze. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że od tamtego czasu usługi Kasperczaka podrożały niewiele. Tymczasem sponsor Górnika jest zdeterminowany.

Przedstawiciel Allianza już dzwonił do Kasperczaka. Dziś ma dojść do kolejnych rozmów telefonicznych. A już w piątek Kasperczak spotka się w Warszawie z prezesem Pawłem Dangelem.

W przypadku Kasperczaka ważna jest nie tylko kasa, ale i ambicje. Tego trenera nie interesuje gra o piąte miejsce, a taki cel postawiono w lipcu przed zespołem z Zabrza. - Poza tym, jak mu wytłumaczyć, że my coś znaczymy, skoro jesteśmy na ostatnim miejscu - martwią się na Roosevelta.

To jest problem. Zresztą Kasperczak zwraca na to uwagę. - W sporcie nie można sobie stawiać takich celów. Trzeba grać o tytuł mistrza - mówi trener.

Dotąd Allianz zakładał spokojną, wieloletnią budowę. Zresztą budżet na poziomie 25 mln zł nie pozwala myśleć o walce o prymat w lidze. W każdej chwili może się to jednak zmienić. W Zabrzu już zastanawiają się ile należałoby wydać na zimowe wzmocnienia, by Górnik mógł się bić, jak równy z równym, z Legią, Lechem i Wisłą.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online