Beenhakker zwiększył szanse Ruchu

Wiosną Ruch wygrał wielkie derby Górnego Śląska. Piłkarze z Zabrza przegrali 2:3 między innymi dlatego, że słabszą formę zaprezentowali kadrowicze. Tomasz Zahorski zdobył co prawda bramkę, ale nie zagrał wielkiego spotkania. W słabszej dyspozycji byli też Mariusz Pawelec, Konrad Gołoś i Michał Pazdan, którzy kilka dni wcześniej wystąpili w spotkaniu towarzyskim z Estonią (2:0). Teraz sytuacja się powtarza - pisze "Dziennik".

W środę kadra grała sparing z Maccabi Hajfa, a już jutro Górnik podejmuje przy Roosevelta Niebieskich. Czy powtórzy się sytuacja z poprzedniej rundy? Jest to możliwe. Trener Ryszard Wieczorek nie raz mówił, że już same treningi Leo Beenahkkera są niezwykle wyczerpujące.

"Holender preferuje gierki na małej przestrzeni, a to jest ogromny wysiłek dla organizmu" - mówi "Dziennikowi" szkoleniowiec Górnika. "Gdy moi zawodnicy wracają ze zgrupowania reprezentacji to zawsze pytam ich szczegółowo o to co robili, by wiedzieć, jak doprowadzić ich do wysokiej formy w meczu ligowym. Przyznaję, że termin ostatniej konsultacji kadrowiczów nie był korzystny z punktu widzenia klubu, ale przecież nikomu nie zabronię jechać i grać dla Polski" - stwierdza Wieczorek.

Będzie miał jednak trener kłopot z doprowadzeniem Zahorskiego, Pazdana oraz Adama Dancha do optymalnej dyspozycji. "Moim zdaniem można to zrobić. Piłkarze, którzy wrócili z kadry powinni spać, brać masaże, a nawet omijać szerokim łukiem treninig. Na zachodzie często się tak robi i to przynosi skutek" - tłumaczy były reprezentant Polski Tomasz Hajto.

Dotąd Górnik przeważnie cierpiał na powołaniach do kadry. Zawodnicy w reprezentacji dawali z siebie maksimum i wracali wyczerpani fizycznie i psychicznie. Oczywiście, teraz może się to zmienić. W końcu Wieczorek stale monitoruje organizmy piłkarzy i w końcu może znaleźć złoty środek. Jeśli jednak to mu się nie uda to Ruch stanie przed wielką szansą.

"Przez ostatnie dni trójka piłkarzy Górnika trenowała intensywniej niż my" - mówi bramkarz chorzowian Krzysztof Pilarz. "To wszystko jest dla mnie oczywiste, przecież oni walczyli o względy Beenhakkera. A jeśli oni fizycznie nie wytrzymają trudów niedzielnego meczu to musimy to wykorzystać" - podsumowuje Pilarz.

źródło: DziennikRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online