Dyrektor sportowy Górnika podsumowuje transfery

Krzysztof Hetmański może być bardzo zadowolony ze swojej pracy wykonanej w ostatnich tygodniach, bowiem do Górnika ściągnął wartościowych piłkarzy, gotowych do gry w pierwszej jedenastce. - Rok temu zaszły bardzo duże zmiany. Natomiast przed zbliżającym sezonem sprowadziliśmy graczy na te pozycje, które potrzebowały wzmocnień, czy uzupełnień - powiedział dyrektor sportowy 14-krotnego mistrza Polski.

- Oby wszystkie nasze założenia sprawdziły się i wypaliły. Wyłożyliśmy pewne sumy pieniężne za trzech zawodników. A tego w Górniku od dawna nie było. Musieliśmy zapłacić za Przemysława Pitrego, Grzegorza Bonina i Willyego Rivasa. Oczywiście kwot nie możemy podać, ponieważ jest to naszą tajemnicą transferową - mówił Hetmański.

Oprócz trzech wspomnianych graczy Górnikowi udało się pozyskać równie dobrych zawodników, za których klub nie musiał płacić. - Przyszedł do nas Brazylijczyk polskiego pochodzenia Leo Markowski. Oprócz jego Dariusz Kołodziej z Podbeskidzia Bielsko-Biała, który był jednym z najlepszych pomocników w ubiegłym sezonie na drugoligowych boiskach - dodał.

Działacze z Zabrza zadbali o to, by polepszyć konkurencję wśród bramkarzy. Boris Pesković, golkiper, który w poprzednim sezonie był jedną z ważniejszych postaci w drużynie Trójkolorowych nie zdecydował się podpisać nowej umowy. Z kolei Mateusz Sławik za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt. - Pozyskaliśmy młodego, siedemnastoletniego Łukasza Skorupskiego, grającego do tej pory w MSPN Górnik Zabrze. Można powiedzieć, że w jakimś stopniu jest naszym wychowankiem. Doszedł również doświadczony Michal Vaclavik, który zdobył mistrzostwo z Zagłębiem Lubin - zakończył dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online