Górnik gotowy do "ogrania" Ruchu

Zdaniem trenera Górnika Zabrze Ryszarda Wieczorka jego zespół jest dobrze przygotowany do sezonu i do "ogrania Ruchu Chorzów" w inauguracyjnej kolejce ekstraklasy. 

"Rok temu czasu na przygotowanie się do rozgrywek mieliśmy mało a zespół był mocno zmieniony. Teraz przerwa w rozgrywkach była ponadplanowo dłuższa z powodu przesuwania terminu inauguracji. Zmian kadrowych było mniej, mieliśmy więcej czasu na zgranie się piłkarzy. Bardzo pozytywnie oceniam oba zgrupowania (Wronki, Austria). A nowi zawodnicy mam nadzieję już w niedzielę potwierdzą swoją przydatność" - powiedział Wieczorek podczas konferencji prasowej.

Przeciwko Ruchowi nie zagra na pewno brazylijski napastnik Leo Markowski, który nie uzyskał jeszcze pozwolenia na prace w Polsce.
"Start jest dla nas bardzo ważny. Normalnie gralibyśmy z Ruchem mając za sobą dwie kolejki ligowe i większą wiedzę. A tak nie wiemy o sobie nawzajem zbyt wiele. Naszym atutem będzie własne boisko i wspaniała zabrzańska publiczność" - dodał Wieczorek.

Reprezentacyjny napastnik Tomasz Zahorski zadeklarował, że zamieniłby trzy gole zdobyte w środowym sparingu kadry z młodzieżowym zespołem Maccabi Hajfa na bramkę strzeloną Ruchowi. "Oczywiście... jeżeli w niedzielę zagram" - dodał szybko patrząc na trenera.

Kolejnym świętem na stadionie Górnika będzie dwumecz zabrzan z Legią Warszawa. 31 sierpnia oba zespoły rozegrają spotkanie ligowe a dzień wcześniej zmierzą się drużyny złożone z dawnych gwiazd tych klubów w ramach obchodów 60-lecia Górnika.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online