Forum
 

Prawdziwy "Kocioł Czarownic"

Kapitan Ruchu Chorzów, Wojciech Grzyb, nie ma wątpliwości, że spotkanie z Górnikiem do największe piłkarskie święto na Śląsku i jeden z najważniejszych meczów derbowych w Polsce. - Dla Ruchu mecze z GKS Katowice czy innymi śląskimi zespołami zawsze były ważnym wydarzeniem, ale żadne z nich nie mogą się równać ze spotkaniem z Górnikiem. To dwie najbardziej utytułowane firmy na Śląsku, dlatego ten mecz ma tak duży prestiż. Z drugiej strony obok derbów Śląska można jedynie postawić derby Krakowa, Łodzi i Warszawy - mówi wychowanek Niebieskich.
Grzyb żałuje jednak, że spotkanie nie odbędzie się na Stadionie Śląskim. - Marcowe spotkanie obu drużyn pokazało, że derby Śląska mogą być naprawdę wielkie. Szkoda zatem, że nie możemy ponownie zagrać na Stadionie Śląskim. Dla nas tamto spotkanie również nie było meczem na własnym stadionie, a i Górnik w historii rozgrywał tam przecież wiele swoich bojów - mówi Grzyb. Kapitan Ruchu zdaje sobie sprawę, że jego zespół zagra bez dopingu swoich kibiców. - Rozumiem i szanuję tę decyzję, ale bardzo żałuję, że zabraknie nam ich wsparcia. Dookoła będą jedynie kibice Górnika i to w sile ponad 20 tysięcy... To będzie prawdziwy "Kocioł czarownic", z którego mamy zamiar wyjść obronną ręką - dodaje piłkarz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online