Forum
 

Kołodziej: Rośnie pozytywne napięcie

Dariusz Kołodziej latem zdecydował się zmienić otoczenie i postawić na ofertę Górnika Zabrze. Co prawda innych propozycji mu nie brakowało, ale najbardziej podkusiło go Zabrze. - Tutaj buduje się naprawdę coś ciekawego. Chcę dołożyć cegiełkę do historii Górnika - mówił były gracz Podbeskidzia Bielsko - Biała. 

Zostały dwa dni do Wielkich Derbów Śląska z Ruchem Chorzów. Jak się czujesz przed tym meczem?

- Czuję się bardzo dobrze, rośnie pozytywne napięcie. Z dnia na na dzień moja forma na treningach jest coraz lepsza. Oby przełożyło się to na występy ligowe. Można odczuć fajny smaczek, dużej "zupy".

Twoją najmocniejszą stroną jest wykonywanie rzutów wolnych z dalszych odległości. Ten atut może okazać się bezcenny w niedzielnym meczu.

- Oczywiście, że tak. Fajnie byłoby strzelić chorzowianom gola, utrzeć nosa wszystkim ludziom związanym z Ruchem. Nie mam bramki strzelonej w lidze, także Derby Śląska są ku temu doskonałą okazją.

W swojej karierze grałeś przeciwko Niebieskim?

- Tak, dwa razy, w barwach Podbeskidzia, gdy biegałem po drugoligowych boiskach. Pierwszy mecz u siebie niestety zremisowaliśmy, a drugi przegraliśmy dość wysoko, bo aż 4:0. Było to wtedy, kiedy Ruch awansował do ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu zagrałem naprawdę bardzo dobrze, natomiast w drugim wszedłem na plac gry dopiero w drugiej połowie.

Macie się o tyle lepiej, że chóralnymi śpiewami poniosą Was kibice Górnika. To jest można powiedzieć przewaga psychiczna nad rywalem zza miedzy.

- Osobiście nie mogę doczekać się tego spotkania. Chciałbym zobaczyć na własne oczy jak to tak naprawdę wygląda przy Roosevelta. Nigdy nie byłem na meczu w Zabrzu. Na prezentacji drużyny widząc filmiki o kibicach robiło się gorąco. Czekam żeby przeżyć to na żywo.

Przeżyjesz zapewne bardzo dużo, bo mecze z Ruchem Chorzów dla fanów Górnika są najważniejsze w całym sezonie.

- Jeżeli trener mi zaufa, to postaram się zaprezentować jak najlepiej. Dobrym występem mogę nabić sporo plusów u miejscowych kibiców (śmiech).

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online