Forum
 

Wieczorek: Nie "przepompować"

Rozmowa z Ryszardem Wieczorkiem, trenerem Górnika.
» Zmodyfikował pan plan przygotowań do pierwszego meczu w porównaniu z poprzednimi latami?
- Raczej nie. To plan sprawdzony, nic oryginalnego raczej nie wymyślimy. Inaczej byłoby, gdyby mecz odbył się w sobotę. Wtedy wieczorne zajęcia z czwartku byłyby przesunięte na środę. Diabeł jak zwykle jednak tkwi w szczegółach, a nie w godzinie wyjścia na boisko, dlatego już w trakcie zajęć zmieniają się akcenty.

» Pan nie będzie miał przez trzy dni do swojej dyspozycji zabrzańskich kadrowiczów.
- Trzeba się z tym pogodzić. Kadra to zawsze nobilitacja. Przez to, że trzech piłkarzy, którzy mają szansę zagrać w podstawowym składzie nie będziemy mieli do dyspozycji przez trzy dni, niejako później zacznie się "pompowanie" meczowej atmosfery przed derbami. To akurat jest wskazane, bo przed takim meczem naprawdę nie trzeba nikogo motywować. Dlatego u nas analiza gry Ruchu i skupienie się wyłącznie na meczu oraz rywalu zacznie się dopiero w czwartek wieczorem.

» Kadrowicze od razu wejdą w trening?
- Przyjadą, zobaczę jak długo w środę zagrają i wtedy podejmiemy decyzję. Będzie to raczej trening regeneracyjny, ale dziś trudno pewne rzeczy przesadzać. W każdym razie w czwartek chcę jeszcze rozegrać gierkę "wewnętrzną". Między innymi dlatego wyjdziemy na główną murawę. To samo planujemy zrobić we wtorek. Dwa razy w tygodniu będziemy trenować tylko w środę.

» Stałe fragmenty gry?
- Oczywiście. Będą też indywidualne rozmowy i w ostatnich dniach mocno zindywidualizowane zajęcia. podzielmy wtedy zespół na kilka grup, tak by każdy na niedziele był optymalnie przygotowany do gry.

» Będzie pan zwracał uwagę tylko na dyspozycję sportową?
- Oczywiście ona jest najważniejsza, ale istotna będzie też "głowa". Pierwszy mecz w sezonie, przy ponad 20000 ludzi. Telewizja, presja, chęć rewanżu za przegrany mecz w marcu w Chorzowie... Trzeba będzie mieć mocną głowę i umiejętność radzenia sobie z dużym ciśnieniem, by wyjść na boisko i pokazać to, co się potrafi. To też będę brał pod uwagę.

» Analizując grę Ruchu, wrócicie do wiosny tego roku?
- Nie. Mamy wystarczająco dużo aktualnych informacji o Ruchu. Do tego, co działo się wiosną, nie będziemy już wracać.

Plan zajęć Górnika przed derbami:

» Środa:
Dwa treningi - 11:00 i 16:00
» Czwartek:
Analiza gry Ruchu i trening o 19:00 (na głównej murawie)
» Piątek:
Trening - 11:00
» Sobota:
Trening o 19:00 i wyjazd na zgrupowanie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online