Forum
 

Odliczanie

Wczoraj rozpoczęło się ostateczne odliczanie do inaugurujących sezon w Zabrzu Wielkich Derbów Śląska. W niedzielę o 19.00 Górnik podejmuje Ruch. Mecz zobaczy prawdopodobnie 24000 widzów.
- Jeszcze czekamy na ostateczną zgodę policji, ale skoro nie przyjeżdżają do nas fani Ruchu, powinna to być tylko formalność. W każdym razie sprzedaż biletów już się zaczęła. Rano kolejka liczyła nawet kilkanaście metrów, potem sprzedaż była już bardzo płynna - twierdzi Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu Górnika.
Jedyną niedogodnością dla kibiców jest konieczność osobistego stawienia się w Zabrzu z dowodem tożsamości. Jeżeli chce się oczywiście kupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. - Wiem, że to czasami bywa uciążliwe, ale lepiej dwa razy wybrać się na stadion niż ryzykować. Nie mamy dziś pojęcia czy w dniu meczu bilety będą jeszcze do kupienia - dodaje Maj.
Od dziś z kolei rusza akcja „plakatowania” Zabrza i okolicznych miast. Klubowi zależy, by na trybunach zasiadł komplet widzów. Plakaty mają zostać rozwieszone nie tylko w Zabrzu. - Górnik ma kibiców w wielu okolicznych miastach. Przy okazji tego meczu mieliśmy nawet telefony i pytania z Niemiec oraz z Holandii. Wiemy, że nasi kibice mieszkający w tych państwach wybierają się do Zabrza. O frekwencję naprawdę jesteśmy spokojni - zdaniem K. Maja pełny stadion ma zagwarantować sprzedaż biletów na sektory „buforowe” oraz „klatkę” dla kibiców gości, którzy w niedzielę do Zabrza się nie wybierają.
Trybuny w niedzielę powinny być pełne, jednak organizatorzy większy problem mogą mieć ze szczupłą lożą VIP. Już dziś przyjazd do Zabrza w niedzielny wieczór awizowali przedstawiciele większości śląskich klubów. - Loża nie jest z gumy i praktycznie już teraz nie mamy na nią miejsca. Na szczęście mamy jeszcze trochę miejsc na trybunie krytej. Wiele osób będzie musiało siąść właśnie tam. Takie mecze przekonują o jednym. Trzeba budować nowy stadion. Inaczej przed podobnymi problemami będziemy stawiali coraz częściej - kończy Krzysztof Maj.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online