Forum
 

Napastnik wart milion

Przemysław PitryMilion złotych, tyle Górnik Zabrze musiał zapłacić Lechowi Poznań za Przemysława Pitrego. Kilka tygodni po transakcji nikt na Roosevelta nie żałuje wydanych pieniędzy - pisze "Przegląd Sportowy".
W sparingach nowy napastnik strzelił już osiem goli i ciągle nie ma dość. Zupełnie nie przeszkadza mu to, że gra w koszulce z numerem "9", która wcześniej należała do największego pechowca w zespole Tomasza Moskala. Wysoki napastnik, gdy tylko dostawał szansę marnował wyborne okazje i dlatego klub nie przedłużył z nim kontraktu. Opowiedzieliśmy Pitremu historię Moskala, ale ten tylko wzruszył ramionami.

- Nie jestem przesądny - uciął. - Poza tym, gdy przychodziłem z Darkiem Kołodziejem do Górnika położono przed nami sprzęt Tomka i Piotra Gierczaka. Stroje wysokiego Moskala leżały na mnie idealnie, a Darkowi pasowały ubrania Gierczaka. Wybór był prosty - opowiada piłkarz, któremu strzelanie bramek nigdy nie sprawiało większych trudności. W rodzinnej Pszczynie grał w A i B klasie. W jednym sezonie zdobył prawie 50 goli.

- Nigdy tego nie liczyłem. Poniżej trzydziestu trafień na rok jednak nie schodziłem. Tamte wyczyny nie miały jednak dla mnie większej wartości. Tylko ligowe gole mają specjalne znaczenie - stwierdza.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online