Stadion czeka

Jak już informowaliśmy zespół ekspertów w Urzędzie Miejskim w Zabrzu dokonał wyboru jednego z trzech projektów całkowitej przebudowy Stadionu Miejskiego im. Ernesta Pohla w Zabrzu przy ul. Roosevelta. Używając sportowego języka, można powiedzieć, że zwyciężyła wizja zaprezentowana przez biuro projektów "Architektura" w Krakowie, przygotowana przez mgra inż. arch. Andrzeja Wiszowatego. 

Stadion ma pomieścić 31 tysięcy widzów. Będzie więc spełniać wymogi FIFA i UEFA, jeżeli chodzi o organizację spotkań pod ich egidą.

Na razie projekt został przedstawiony 12 radnym, a więc prawie połowie. Do wglądu są dwa egzemplarze wspomnianego projektu. Pozostali radni mogą się z nim zapoznać w dowolnym terminie. Kiedy go ostatecznie zaakceptują, na razie jeszcze nie wiadomo. Najbliższa sesja Rady Miejskiej poświęcona służbie zdrowia ma się odbyć 4 sierpnia. Być może do porządku obrad zostanie dopisany punkt dotyczący stadionu. Jeżeli tak się nie stanie, to wtenczas następne posiedzenie wspomnianego gremium odbędzie się po wakacjach.

W jednej ze stacji telewizyjnych poinformowano, że jeżeli na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędą się mecze EURO 2012, to nowy obiekt w Zabrzu może być jego zapleczem treningowym.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online