Zahorski: Marzyłem o grze w Anderlechcie

- Z przenosin do Belgii nic nie wyszło, więc teraz muszę skupić się by walczyć dla Górnika - powiedział w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Tomasz Zahorski. 

Po EURO 2008 miał pan wyjechać z Polski.
Tomasz Zahorski: - Marzyłem o tym, żeby zagrać w Anderlechcie Bruksela. Dobra wydawała mi się również oferta z Niemiec, z Hannoveru 96. Belgijski klub jednak zdecydowanie mocniej zadziałał na moją wyobraźnię. Rozmawiałem nawet z Marcinem Wasilewskim, który gra w drużynie "Fiołków". To było jeszcze przed wyjazdem na EURO. Marcin powiedział mi wtedy, że Anderlecht stworzył właśnie długą listę życzeń, i jest na niej kilku Polaków. Zaraz jednak dodał, że to nic nie znaczy. Nazwisk jest dużo, bo nie zawsze udaje się kupić numer jeden z listy. Nie wiem, które ja miejsce zajmowałem, ale nie udało się.

Czy w takim razie gra w Górniku stanowi jeszcze dla pana wyzwanie?
- Inne myślenie mogłoby być dla mnie destrukcyjne. Przyznaję, że do niedawna różne myśli chodziły mi po głowie. Wiedziałem o zainteresowaniu moją osobą i o propozycjach. Wydawało mi się, że wyjazd jest kwestią czasu, i zaraz będę się musiał pakować. Jednak jestem z moim zespołem na zgrupowaniu w Austrii i już nie chcę zaprzątać sobie głowy myślą o zagranicznym transferze. Teraz chcę dobrze wykonać swoją robotę tutaj, czyli w Górniku.

Nie ma pan wyjścia, bo jak mówią w klubie, Zahorski nie jest na sprzedaż.
- Słyszałem. Michael Muller z Allianza powiedział nawet, że i za sto milionów euro klub mnie nie sprzeda. Fajnie usłyszeć taką deklarację, bo to oznacza, że Górnik ma marzenia, chce się rozwijać, a nie zarabiać na zawodnikach. Kierunek, który objęło Zabrze to dobre transfery i podwyższanie apanaży. A zatem, krok po kroku, będziemy szli do przodu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online