Francuzi obserwują Jarkę

Atak Górnika w nowym sezonie powinien być oparty na sprowadzonym z Lecha Przemysławie Pitrym.
Wczorajszy sparing Górnika z Panathinaikosem Ateny obserwowali przedstawiciele Grenoble, beniaminka ligi francuskiej. Interesował ich Dawid Jarka. W Zabrzu nie kryją, że gdyby oferta była interesująca dla klubu, transfer Jarki do Francji byłby sfinalizowany bardzo szybko. 

Miał swoje pięć minut
- Na pewno możemy rozmawiać. Pytanie, czy Francuzi będą zainteresowani Dawidem - twierdzi Krzysztof Hetmański, dyrektor sportowy Górnika, który wczoraj przebywał jeszcze w Austrii. Rok temu Jarka był tylko jednym z ligowców. Młodym napastnikiem z krótkim stażem w lidze, który specjalnie nie był nawet „materiałem” na gwiazdę ligi. Wszystko zmieniło się w rundzie jesiennej, kiedy imponował skutecznością. Strzelił trzy gole Polonii Bytom, cztery Zagłębiu Sosnowiec... Miał swoje pięć minut, nawet jeżeli jego gole nie zrobiły wrażenia na Leo Beenhakkerze. Cena za piłkarza rosła, tymczasem w końcówce roku Jarka wysunął pod adresem klubu oskarżenie, że kontrakt, który podpisywał niewiele miał wspólnego z tym umową, którą światu przedstawia Górnik. Chodziło o zapis sumy odstępnego, która miała zdaniem piłkarza i jego menedżera wynosić 200 tysięcy euro. Klub twierdził, że takiego zapisu nie było. PZPN przeglądając papiery przyznał rację Górnikowi. Jarka w klubie został, przekonywał, że o sprawie zapomniał i zrobi wszystko, by wiosną grać podobnie jak jesienią, ale rzeczywistość okazała się mniej optymistyczna. Wiosna w jego wykonaniu była kompletnie nieudana, napastnik, który trafił na Roosevelta z Gwarka Zabrze strzelił tylko jedną bramkę, w końcu siadł na ławce rezerwowych.

Czwarty w kolejce?
Już zimą pojawiały się oferty zagranicznych klubów, chcących sprowadzić do siebie mającego wtedy swoje „pięć minut” napastnika. Między innymi z Turcji. Z transferu jednak nic nie wyszło, co biorąc pod uwagę przebieg wiosny było chyba błędem. Tymczasem cena w ciągu minionych miesięcy na pewno spadała. Górnik buduje zespół, który ma walczyć o coraz wyższe miejsca w lidze i nie zakłada wyprzedaży piłkarzy. Można jednak odnieść wrażenie, że w wypadku Jarki zabrzanie tylko czekają na przyzwoitą propozycję. W sprzedaż piłkarza za miliony nikt chyba już nie wierzy. Tym bardziej, że zostając, Jarka, który od kilku tygodni na problemy z urazem stopy, byłby prawdopodobnie skazany na rolę rezerwowego. Drugiego rezerwowego. Napastnikiem numer jeden Górnika ma być Przemysław Pitry, wykupiony z poznańskiego Lecha. W sparingach spisuje się bardzo dobrze i jego pozycja w zespole będzie niepodważalna. Obok niego powinien grać Tomasz Zahorski, dziś najcenniejszy gracz Górnika, uczestnik finałów ME. Co prawda w razie konieczności Zahorski może grać na skraju pomocy, ale nawet trener Ryszard Wieczorek podkreśla, że „Zahor” to przede wszystkim napastnik. Wygranie rywalizacji z tą dwójką będzie dla Jarki bardzo trudne, a w kolejce jest jeszcze Leo Markowski. Inny typ napastnika, często cofający się i rozgrywający piłkę, ale nie po to Górnik zainwestował w Brazylijczyka, sprzedanego kilka lat temu do Japonii za 2 miliony dolarów, by nie dostawał szansy. Markowski ma spore zaległości treningowe i raczej będzie wchodził na boisko w trakcie meczów, ale to tym bardziej ogranicza szanse gry Jarki. Gdyby odszedł? - Na razie to tylko teoria. Klub walczący o wysokie miejsca w tabeli na pewno powinien mieć czterech napastników - uważa Hetmański. Można przez to zrozumieć, że w grę wchodziłoby nawet sprowadzenie jeszcze jednego gracza do przedniej formacji. Dziś to tylko teoria. Wiele zależy od wrażenia, jakie Dawid Jarka wywarł na Francuzach. W każdym razie nie jest on na liście piłkarzy, których Górnik będzie trzymał w kadrze za wszelką cenę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online