Pitry - Markowski - duet marzeń?

Przemysław Pitry - Leo Markowski. To może być jeden z najbardziej niebezpiecznych ataków w nadchodzącym sezonie polskiej ekstraklasy. Obaj są piłkarzami Górnika Zabrze. Trener Ryszard Wieczorek jest zadowolony z pozyskania obu piłkarzy. - To, co Leo i Przemek prezentują na treningach, pokazuje, jak wielki potencjał drzemie w zawodnikach - twierdzi szkoleniowiec. 

Z Pitrym podpisano kontrakt na trzy lata. Wcześniej był on piłkarzem Lecha Poznań, ale nie potrafił wywalczyć miejsca w wyjściowej jedenastce. W talii Franciszka Smudy był jednak prawdziwym dżokerem. Wprawdzie w poprzednim sezonie zagrał w 26 meczach, ale tylko dziewięć razy pojawiał się w pierwszym składzie. Sezon zakończył z dorobkiem pięciu goli. Smuda nie widział dla niego miejsca, dlatego Pitry postanowił odejść. Kilka tygodni temu przebywał na testach w niemieckim TSV 1860 Monachium. - Drużyna ta potrzebowała napastnika, który będzie czaił się w polu karnym na piłkę i wykańczał akcję. Ja takim piłkarzem nie jestem, często gram w środku pola, dlatego z Niemcami nic nie wyszło - mówi trochę rozżalony Pitry.

Kontrakt podpisano również z Leo Markowskim. To Brazylijczyk z polskimi korzeniami. Jego pradziadek był naszym rodakiem, który wyemigrował za Atlantyk. Leo już stara się o polskie obywatelstwo, choć jego priorytetem jest na razie jak najlepsza gra w barwach Górnika. W sparingach prezentował się znakomicie, strzelał gole. Trener Wieczorek nie miał najmniejszych wątpliwości, aby podpisać z nim kontrakt.

Markowski ma 24 lata. Dotychczas grał w rodzimych klubach, jest wychowankiem słynnego Palmeiras Sao Paulo. Nigdy jednak nie potrafił przebić się do pierwszego składu. Sześć lat temu zawodnik zdecydował się na angaż do Jokohamy Marinos, ale również i w Japonii nie zagrzał długo miejsca. Pitry i Markowski na razie prezentują się znakomicie w sparingach, zdobywają gole, dlatego niewykluczone, że w lidze mogą stworzyć jeden z najgroźniejszych duetów.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online