Wojna o Prasnala

Tomasz Prasnal, 30-letni obrońca, wychowanek Górnika Zabrze, znajduje się w mało komfortowej sytuacji, bowiem musi szukać nowego pracodawcy. W minionym sezonie występował w GKS Katowice, a prezes klubu, Jan Furtok nie ukrywał, że liczy na tego piłkarza. Między Katowicami i Górnikiem rozpętała się jednak burzliwa dyskusja, niektórzy zaczęli już mówić o "wojnie" między klubami. Jak na ironie losu, obaj prezes to dobrzy znajomy, zawsze byli w dobrej komitywie. Spór jednak dotyczy kwoty odstępnego, czyli 100 tys. zł. - "Wojna" to zbyt mocne słowo - przekonuje prezes Górnika, Ryszard Szuster. - Ale nie mogę być szefem klubu, który rozdaje prezenty. Mamy bowiem plan biznesowy i musze się go trzymać. Tomek, choć w tej chwili nie mieści się w kadrze trenera Ryszarda Wieczorka, nie jest piłkarzem tuzinkowym.
Prasnal rozegrał w ekstraklasie 139 spotkań, w których strzelił 5 goli i z powodzeniem mógłby występować w katowickim zespole. Sęk jednak w tym, że szefowie katowickiego klubu chcieliby zaliczyć transfer bezgotówkowy. - Przez szacunek dla piłkarza nie oddam go za darmo - przekonuje prezes zabrzańskiego klubu. - Dla katowiczan ustaliłem specjalną, promocyjną cenę, ale działacze GKS nie byli nią zainteresowani.
Prasnal ma - podobno - dwie inne, ciekawe oferty. - Na pewno nie zostanie bezrobotnym piłkarzem - przekonuje prezes Szuster.
"Mały" ma propozycje m.in. z ŁKS Łódź, a właściciel klubu, Daniel Goszczyński jest nawet skłonny tę kwotę wyłożyć. Sęk w tym, że... nie płaci swoim piłkarzom.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]