Ocenili koncepcje stadionu

Czy nowy stadion Górnika Zabrze zaprojektują architekci z Krakowa Maciej Wójtowicz i Andrzej Wiszowaty?
Ich koncepcja była jedną z trzech przedstawionych w kwietniu w Teatrze Nowym. W Urzędzie Miejskim zakończono już procedurę wewnętrznej oceny. Opiniowali architekci i urbaniści z Wydziału Budownictwa oraz z Zespołu Planowania Przestrzennego Wydziału Strategii Rozwoju Miasta. Za najlepszy dla miasta uznali przedstawiony przez M. Wójtowicza i A. Wiszowatego. Drugie miejsce zajął projekt Atelier Loegler z Krakowa i Urbi Projekt z Tychów, a trzecie Gliwickiej pracowni BMB Projekt. Ustalenia urzędników zostaną teraz przekazane radnym oceni je również niezależny ekspert. Decyzja o budowie stadionu powinna zapaść jeszcze w tym roku.
Jeśli wygra koncepcja Macieja Wójtowicza i Andrzeja Wiszowatego to mecze z trybun dolnej i górnej mogłoby oglądać 31 tys. 200 kibiców. Ażurowa konstrukcja dachu, przykrytego membraną zapewniałaby wentylację murawy. Pierwszy etap budowy zacząłby się od strony ulicy Damrota. Tam byłaby główna trybuna i 10 tys. zadaszonych miejsc, gotowych do 2010 roku, by stadion mógł gościć piłkarzy Euro 2012.

źródło: Nowiny ZabrzańskieRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]