Forum
 

Koźmiński: Prezydent zna się na sporcie

Delegacja PZPN z prezesem Michałem Listkiewiczem i Zbigniewem Koźmińskim na czele została wczoraj o godzinie 14 przyjęta przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, na którego ręce zostało złożone pismo takiej treści, jakie otrzymał Lenid Kuczma, głowa państwa ukraińskiego. Nasze kraje przymierzają się do wspólnego zorganizowania finałów mistrzostw Europy w 2012 roku. - Widać było, że prezydent zna się na sporcie, czuje temat, w którym się poruszaliśmy, zna ludzi, którzy do niego przyszli i wie o czym i jak z nimi rozmawiać 0 mówi prezes Górnika Zabrze Zbigniew Koźmiński. - Mieliśmy być u Aleksandra Kwaśnmiewskiego godzinę, ale wyszliśmy po 90 minutach, czyli... rozegraliśmy cały mecz. idea wspólnego zorganizowania finałów mistrzostw Europy przez Polskę i Ukrainę spodobała się Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Zaznaczył, że do tego czasu powinniśmy mieć już odpowiednią bazę hotelową, lotniska i autostrady. Zwrócił uwagę, że musimy wybudować odpowiednie stadiony i obiecał, że będzie orędownikiem budowy obiektów na odpowiednim poziomie.
Aleksander Kwaśniewski interesował się także reprezentacją, o którą wypytywał Pawał Janasa. O problemach krajowej piłki ligowej odpowiadał mu na przykładzie Górnika Zabrze Zbigniew Koźmiński.
- Prezydent ucieszył się, gdy na pytanie, czy miasto nam pomaga, odpowiedziałem, że współpracujemy z posłem Józefem Kubicą - dodaje prezes Górnika. - Widział, że Marek Koźmiński jest właścicielem większości akcji klubu. Był zainteresowany tym, jak sobie w tej roli radzi. Prosił o przekazanie życzeń wytrwałości i wielu dobrych pomysłów, a całej drużynie sukcesów na miarę poprzedników.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online