Wieczorek: Twardo stąpamy po ziemi

Podopieczni Ryszarda Wieczorka osiągnęli w ubiegłym sezonie ósmą lokatę - minimalny cel, jaki sobie założyli. To jednak nie zaspokoiło ich apetytów. Teraz chcą zajść wyżej. Trener Górnika nie ma wątpliwości, że w nowym sezonie jego zespół będzie się liczył w walce o czołowe lokaty! 

Jak wrażenia po pierwszym meczu Polski na mistrzostwach Europy?

- Do tej pory na meczach byłem w innej roli, trenera. Z trybun spotkanie wygląda zupełnie inaczej i nie da się tego porównać. Niestety, wszyscy którzy mieli nadzieję na nasze zwycięstwo w meczu z Niemcami, zostali sprowadzeni szybko na ziemię. Nasz zespół był słabszy pod względem technicznym i kondycyjnym. Widać było różnicę klas. Jedno jest pewne - na trybunach wygrała Polska. Na boisku wszyscy widzieli, jak się skończyło.

Jak pan odbiera wyjazd Tomasza Zahorskiego i Michała Pazdana na Euro?

- Są to młodzi zawodnicy, którzy jeszcze nie są gotowi, aby udźwignąć ciężar odpowiedzialności za wynik w meczach o najwyższą stawkę. Dla nich sukcesem było już to, że w ogóle pojechali do Austrii. Choć nie ukrywam, że była okazja, aby Tomek pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Macieja Żurawskiego. Niestety, decyzja Leo była inna.

Czy w Górniku są zawodnicy, którzy mogą pójść w ich ślady?

- Taką mamy koncepcję, żeby zespół składał się z ambitnych, młodych zawodników, którzy w przyszłości będą stanowić o sile Górnika. Walcząc dla Zabrza, walczą o swoją przyszłość. Tacy zawodnicy jak Konrad Gołoś, Dawid Jarka, Mariusz Pawelec, Adam Danch też ocierali się o kadrę i niebawem będą mogli być obliczem Górnika.

Co chcecie osiągnąć w kolejnym sezonie?

- W minionych rozgrywkach postawiliśmy sobie za cel ósmą lokatę i to osiągnęliśmy. W Górniku zaszły duże zmiany w składzie, pojawił się nowy trener, więc to 8. miejsce było sukcesem. Teraz jednak chcemy bić się o czołową piątkę. W sezonie 2007/2008 nie było nas stać na więcej. Polityka klubu jest jasna- iść do przodu. Z każdym rokiem się rozwijamy. Wieszamy sobie wysoko poprzeczkę i wszystko zmierza w dobrym kierunku.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online