Rozmowa z Tomaszem Zahorskim, pomocnikiem reprezentacji Polski i Górnika

» Dobrze Pan śpi w ostatnich dniach?
Tomasz Zahorski: - Nie narzekam. Solidnie pracujemy na treningach, więc sen przychodzi szybko, warunki w ośrodku też sprzyjają regeneracji sił. 

» W domyśle pytałem, czy nie śnią się już Panu niemieccy piłkarze?
- Spodziewałem się, że o to chodzi (śmiech). Jeszcze o nich nie myślę, na razie walczę o miejsce w składzie na ten mecz. Chciałbym w nim zagrać, ale moi konkurenci do obsadzenia prawej pomocy też o tym marzą. Nie ma jednak między nami żadnych spięć, to zdrowa rywalizacja. I na pewno każdy z nas chciałby wiedzieć, jaką decyzję ostatecznie podejmie Leo Beenhakker.

» Narastająca presja pewnie jednak daje o sobie znać?
- Jest mniejsza niż była wtedy, gdy trzech zawodników miało odpaść w ostatnim etapie selekcji do kadry na mistrzostwa. Po prostu teraz nie ma już nic do stracenia, wtedy było… wszystko, bo porażka o krok przed celem byłaby sportowym dramatem.

» Rywalizował Pan o miejsce w podstawowym składzie z Jakubem Błaszczykowskim.
- Każdy z nas starał się przekonać selekcjonera, by postawił właśnie na niego. Przykro mi, że Kubę wyeliminowała z mistrzostw kontuzja. Wiem co teraz czuje. Nie graliśmy przeciwko sobie, to była sportowa rywalizacja. Na pewno moje szanse wzrosły, ale i tak to będzie zależało od trenera. Jeśli dostanę szansę to zrobię wszystko, by wypaść jak najlepiej. Na pierwszych w historii mistrzostwach Europy z udziałem Polaków nie wypada dać plamy.

» W kadrze jest dwóch piłkarzy Górnika Zabrze. Dzieli Pan pokój z Michałem Pazdanem?
- To niemożliwe, bo pokoje są jednoosobowe, ale to fajna sprawa, że razem przyjechaliśmy do Austrii. I nie przejmujemy już się słowami krytykami, które czasami się pojawiają, że dlaczego z Zabrza jest nas dwóch, a z tego, czy innego klubu jeden, albo wcale. To decyzja Leo Beenhakkera, a on nie raz już przecież pokazał, że na pewno wie, co robi.

» Wróćmy do pierwszego meczu na mistrzostwach. Oglądacie już fragmenty spotkań Niemców?
- Tak, ale mam wrażenie, że na każdym treningu i tak jesteśmy ustawiani właśnie pod kątem tego rywala, bo selekcjoner ma ich dokładnie rozpracowanych i wie, co chce osiągnąć, nawet grając przeciwko nim "wirtualnie" podczas prowadzonych z nami zajęć.

» Czy słowa Beenhhakkera, że trzeba przed sobą stawiać najwyższe cele, są już mottem kadry?
- Zdecydowanie. Każdy z nas gwarantuje, że na mistrzostwach da z siebie wszystko. Sam jestem ciekawy, co to oznacza w sensie końcowego wyniku.

» Doczekał się już Pan swojego fanklubu, na jednym z treningów pojawiło się dwóch chłopaków z Warmii, którzy skandowali Pana nazwisko.
- To bardzo miłe gesty, bo przecież pochodzę z tamtego regionu. Mam też nadzieję, że na trybunach nie zabraknie fantastycznych kibiców z Zabrza. Jeśli Górnik ma dwóch swoich przedstawicieli w kadrze, to "Torcida" też powinna mieć swoich ludzi na stadionie, tak żebyśmy poczuli, że gramy u siebie. Trzymajcie za nas kciuki, a ja obiecuję, że wszyscy damy z siebie wszystko.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online