Forum
 

Bukowiec zostaje

Kiedy Marek Koźmiński stał się głównym udziałowcem Górnika Zabrze, było jasne, że kontakty klubu z włoskim futbolem będą się systematycznie zacieśniały. I tak się dzieje. Przez dwa tygodnie przebywali w Italii sam Koźmiński oraz Waldemar Fornalik. Pięć dni spędził na Półwyspie Apenińskim Mateusz Bukowiec, najmłodszy piłkarz kadry Górnika i reprezentacji Polski. - O odejściu Mateusza nie ma teraz mowy. Chcieliśmy tylko, by potrenował - skoro jest taka możliwość - z juniorami Interu Mediolan. Chłopak się rozwija, a miał doskonałą okazję popatrzeć, jak trenują jego rówieśnicy. Ma lepsze rozeznanie, w którym znajduje się miejscu - twierdzi Marek Koźmiński, który finalizował we Włoszech przejście do Zabrza piłkarzy z Brazylii.
Waldemar Fornalik tymczasem podzielił się swymi obserwacjami z dwutygodniowego stażu we włoskich klubach. - Tydzień byłem w Brescii, potem tydzień w Udinese. Inne kluby, inny był ich mikrocykl treningowy. Brescia grała raz na tydzień, Udinese w ciągu siedmiu dni wyszło na boisko trzy razy. Obserwowałem wszystkie treningi, widziałem trzy mecze ligowe. Oglądając ligę włoską w TV można odnieść wrażenie, że jest mało widowiskowa. Spojrzenie z trybun zmienia jednak wrażenia. Umiejętności piłkarzy, ich przygotowanie fizyczne i taktyczne, są na kapitalnym poziomie. Podziwiam napastników, którzy mają na boisku ogrom zadań w defensywie. To chyba kwestia wieloletniego systemu pracy. W tygodniu pracują znacznie więcej niż Górnik. Treningi są dłuższe i bardziej intensywne. Dzięki obecności Marka mogłem porozmawiać z trenerami włoskich klubów i poznać ich metodykę pracy. Jak Górnik poradziłby sobie w tym otoczeniu? Na kilka spotkań udałoby się sprężyć, ale wytrzymać obciążenia całej ligi byłoby bardzo trudno - kończy Fornalik. Na szczęście pierwszy ligowy mecz Górnik gra z poznańskim Lechem...

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online