Kibice Górnika oburzeni: to skandal!

Informacja o cenie karnetów na trybunę krytą, które w nowym sezonie mają kosztować 1000 złotych na sezon, mocno zbulwersowała kibiców zabrzan. Do tej pory ceny były zdecydowanie niższe i – co równie ważne – można było kupować karnety osobno na rundę jesienną i wiosenną. 

– Taka cena to skandal. Brak szacunku dla kibiców. Zgoda, jeżeli Górnik będzie wygrywał i grał na nowym stadionie, ale nie w obecnej sytuacji. To kibice w trudnych momentach ratowali klub, a teraz stawia się ich pod ścianą. Za oferowaną herbatę dziękuję. Wypiję w domu – napisał w liście do redakcji "Sportu" Pan Jan Bielczyk z Gliwic, deklarując, że od trzydziestu lat kupuje karnet na trybunę krytą, ale od nowego sezonu – za taką cenę - rezygnuje.

Kwota faktycznie jest wysoka. Wydanie w okresie wakacyjnym 1000 złotych na jeden karnet to znaczące uszczuplenie budżetu. W sytuacji, kiedy kilka osób z rodziny chce chodzić na mecze, może to być problem nie do przeskoczenia dla wielu kibiców. Oferowanie w ramach karnetu klubowego miesięcznika też jest chwytem poniżej pasa. Jeżeli ktoś chce, magazyn sobie kupi. Niezależnie od faktu posiadania karnetu.

Wypada zejść na ziemię
Zgoda, za dobre widowisko trzeba płacić. Tak jest na całym świecie, może z wyjątkiem Doniecka, gdzie mecze bardzo silnego Szachtara kibic może zobaczyć za kilka złotych. Właściciela klubu na to stać. Górnik? Stadion jest przestarzały, pamiętający lata 30-ste ubiegłego wieku. Drużyna wiosną wygrała przed własną publicznością... jeden ligowy mecz! W pozostałych szczytem marzeń był remis. Po takiej rundzie wręcz niesmaczne jest zmuszanie kibiców do wydawania 1000 złotych za karnet. Pucharu Ekstraklasy nie liczymy, bowiem grany najczęściej rezerwami w naszej rzeczywistości przyciąga na każdy stadion w Polsce około 1000 widzów. Herbatę i kawę sobie darujmy, a to oznacza, że za bilet na „krytą” trzeba będzie zapłacić w Zabrzu blisko 70 złotych. To wszystko w sytuacji, kiedy nie słychać o spektakularnych transferach i budowaniu wielkiej drużyny już na nowy sezon. Chyba, że to kibic ma ratować budżet klubu, który ponoć ma możnego partnera, bo na pewno nie właściciela. Uczciwie byłoby to jednak otwarcie powiedzieć. Dziś odnosimy wrażenie, że osoby, które na taki pomysł wpadły żyją w wirtualnym świecie. Wypada chyba zejść na ziemię.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online