Zbyt kosztowni z Lubina

Górnik Zabrze rozpoczął budowę zespołu, który w przyszłym sezonie ma powalczyć o miejsce w pierwszej piątce. Łatwo jednak nie będzie. - Chciałbym, żeby wzmocnili nas zawodnicy Zagłębia Lubin - rzuca trener Ryszard Wieczorek, ale dyrektor Krzysztof Hetmański odpowiada, że to praktycznie niemożliwe. - Miesięczne kontrakty zawodników Zagłębia sięgają pięćdziesięciu tysięcy złotych. Górnika dziś nie stać na płacenie takich pieniędzy - przyznaje Hetmański.
Przy Roosevelta nie ma piłkarza, który zarabiałby rocznie 400 tys. zł. A pozyskanie choć jednego gracza Zagłębia, to roczny wydatek rzędu 600 tys. zł. Budżet w wysokości 13 mln zł, a takim obecnie dysponuje Górnik, nie zniósłby takiego obciążenia. - Problem nie tkwi w budżecie, ale w długach. Poprzednicy zostawili nam w spadku zaległości wobec ZUS i urzędu skarbowego. Przez 2 lata będziemy spłacali długi - podsumowuje dyrektor.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online