Oziemczuk: Chcę grać i przypomnieć się kibicom

Kamil Oziemczuk przez rok leczył kontuzję i chował się przed światem. Miał być gwiazdą polskiej piłki. Grał w młodzieżowych reprezentacjach, podczas mistrzostw Europy 19-latków, które dwa lata temu były rozgrywane w Wielkopolsce. Biły się o niego najlepsze kluby. Kamil Oziemczuk wybrał francuskie Auxerre. Wczoraj trenował z Górnikiem Zabrze. 

- Pierwsze miesiące były tam bardzo ciężkie - wspomina Kamil pobyt we Francji. - Przyjechałem tam po mistrzostwach Europy - poobijany, miałem ponadrywane mięśnie i długo trwało zanim wróciłem do pełni sił. Później przyplątało mi się jakieś zatrucie. Dopiero po pół roku zacząłem grać w rezerwach. Kilkanaście meczów, kilka goli - nie było źle. Do czasu, gdy zerwałem więzadła krzyżowe prawej nogi.

Przez rok był wyłączony z treningów i grania w piłkę. Wszyscy zastanawiali się, gdzie ukrył się Kamil?

- Nie chciałem kontaktować się z prasą - przyznaje. - Unikałem dziennikarzy. Co miałem mówić?! Przeszedłem dwie operacje i byłem trochę załamany. Teraz jest już wszystko okej.

Wczoraj Kamil trenował z Górnikiem Zabrze. Najprawdopodobniej na Roosevelta będzie grał w najbliższym sezonie.

- Będę tu przez dwa dni - mówi. - Przejdę badania wydolnościowe i później się zobaczy. Z Auxerre mam jeszcze kontrakt na rok. Być może zostanę tu wypożyczony.

Oprócz Górnika miał propozycję z innych klubów. - Słyszałem, że chciały mnie jakieś kluby z Belgii, Szkocji - dodaje. - Ale to nie było nic pewnego. W Zabrzu mogę trenować i mam nadzieję wrócić do dawnej formy. Chcę grać i przypomnieć się kibicom.

W Zabrzu nie będzie czuł się samotny. Jednym z jego najlepszych kolegów jest Mariusz Pawelec, z którym występował w Górniku Łęczna.

- Znamy się od lat - uśmiecha się Kamil. - Na pewno we dwóch zawsze raźniej. Wczoraj Mariusz zaprosił mnie już na obiad!

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online