Forum
 

Czy zagra maturzysta?

Ryszard Wieczorek kończy dziś pierwszy sezon pracy przed zabrzańską publicznością. Jeszcze w ostatniej kolejce czeka go wyjazd z Górnikiem na mecz z Widzewem i przyjdzie czas na pierwsze podsumowania oraz rozmowy o przyszłości. 

- Pana zdanie na ten ostatni temat?
- Może jeszcze nie dziś. Czeka nas bardzo ważny mecz, chcemy godnie pożegnać się z naszymi kibicami, więc przez tych kilka dni nie chcę rozmawiać o przyszłości. Temat musi się jednak pojawić i chciałbym, by wszystko było jasne mniej więcej do 20 maja, czyli do końca okresu roztrenowania.

- Górnik ma być w nowym sezonie w pierwszej piątce.
- Dlatego trzeba już dziś myśleć o polityce kadrowej na nowy sezon. Do kolejnych rozmów z działaczami siądziemy w czwartek. Piłkarze, których mamy, wykonali wiele ciężkiej pracy, ale nie ulega wątpliwości, że na kilku pozycjach wzmocnienia potrzebne są od zaraz. Jeżeli oczywiście chcemy grać o piątkę.

- Najpierw trzeba skończyć na Roosevelta jeden sezon. Taki wynik, jak w Bełchatowie, dziś pana zadowoli?
- Zadowoli mnie podobna konsekwencja w grze defensywnej. Po meczu z Koroną było dla mnie bardzo ważne, by nie popełniać tak prostych błędów. I tak się stało. Gramy jednak w Zabrzu, chcemy godnie pożegnać się z naszymi kibicami, którzy przez cały rok byli dla nas ogromnym wsparciem. Naszym marzeniem jest wygranie tego meczu.

- Co proste nie będzie.
- Oczywiście, że nie, bo Lubin jest w świetnej dyspozycji, porównywalnej z tym, co prezentuje w ostatnich tygodniach Korona. Na pewno jest na dziś lepiej grającym zespołem niż Bełchatów.

- I będzie faworytem?
- Gramy u siebie, więc cel jest prosty. Pokazać jak najlepszą piłkę i walczyć o wygraną. Chciałbym jednak, by także kibice mieli świadomość, że takie kluby, jak Korona, Lubin, Groclin czy Bełchatów mają dziś piłkarsko potencjał z co najmniej jednej półki wyższej niż my. Czasami naprawdę było mi żal naszych piłkarzy, bo wiem, że na dziś - przy ogromnych chęciach - nie byli w stanie pewnego poziomu przeskoczyć.

- W dwóch meczach nie strzeliliście gola.
- Tomek Zahorski w Bełchatowie grał po dwóch dniach wysokiej temperatury. Prawda jest taka, że powinien odpuścić. Trochę zaskoczyły mnie niskie noty dla Tomka Moskala. Wykonał mnóstwo ważnej i potrzebnej pracy. Może zagra i chciałbym, by pomogli mu kibice. Zasługuje na to. Dawid Jarka od poniedziałku zdaje maturę i, co naturalne, jest „zakręcony”. Decyzję podejmę w środę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online