Forum
 

Dwa miliony złotych premii za wygraną z Zagłębiem

Jeśli piłkarze Górnika Zabrze wygrają z Zagłębiem Lubin to mogą być pewni miejsca w pierwszej ósemce na finiszu ligowych rozgrywek. To z kolei oznacza, że drużyna Ryszarda Wieczorka podniesie z boiska premię w wysokości 2 mln. zł.
- Dotąd odkładaliśmy pieniądze do zamrażarki - wyjaśnia dyrektor klubu Krzysztof Hetmański. - Płaciliśmy zawodnikom jedynie pensje i raty kontraktowe. Dzisiejsza środa może być jednak dniem wypłaty naprawdę wielkiej kasy - mówi z entuzjazmem działacz.

2 miliony to premia na cały zespół. Ta kwota zostanie podzielona między 27 zawodników. Najwięcej powinien dostać Tomasz Zahorski, który zaliczył dotąd 28 spotkań. - Przyjęliśmy zasadę, że podstawą otrzymania nagrody za konkretne zawody jest obecność w meczowej osiemnastce. Chodziło nam o to, żeby nie było animozji między piłkarzami - zauważa Hetmański.

Trochę tylko szkoda, że dla piłkarzy Górnika nie ma znaczenia czy zajmą 7, czy też 8 miejsce. W obu przypadkach premia jest taka sama, choć za 7 miejsce zabrzanie otrzymają około 80 tys. zł. więcej z Canal Plus.

- Nadwyżka wpłynie do klubowej kasy, ale drużyna nie powinna być z tego powodu rozżalona. Reguły gry od początku były jasne. Powiem więcej, system premiowania za osiągnięcie konkretnego celu sprawdził się. Chodziło nam o to, by piłkarze do samego końca grali o coś i tak właśnie się dzieje. Zresztą mamy bardzo wyrozumiałych zawodników. Kilkanaście dni temu ze spokojem przyjęli wiadomość, że będą musieli poczekać kilka dni dłużej na wypłatę kwietniowej pensji - przekonuje Hetmański.

Oszczędność działaczy nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że w przerwie letniej czekają Górnika spore wydatki na transfery. W toku są twarde negocjacje z Wisłą Kraków w sprawie definitywnego wykupu Konrada Gołosia. Trwa również wymiana faksów z Górnikiem Łęczna dotycząca osoby Mariusza Pawelca. Wisła chce za Gołosia 1 mln. 500 tys., a Górnik wycenił Pawelca na 700 tys. zł.

Prezes Górnika Ryszard Szuster właśnie poinformował oba kluby, że zabrzanie takich pieniędzy nie zapłacą. Wracają do spraw premiowania warto wspomnieć, że dzisiejsze spotkanie ma znacznie nie tylko dla Ślązaków, ale również dla graczy Zagłębia. Wiosną zdobyli oni 20 punktów.

- I wciąż mają szansę na zdobycie premii za zgromadzenie 22 punktów w tej rundzie. Kolejna granica to 28 punktów, ale drużyna już nie ma szans na jej przekroczenie. Nie mogę ujawnić kwot, jakie mogą zarobić zawodnicy - wyjaśnia dyrektor sportowy Zagłębia Jakub Jarosz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online