Sport: 2 mln zł bliżej

Mecz GKS-u Bełchatów z Górnikiem przez wiele minut wyglądał jak przedsezonowy sparing, ale miał swoją stawkę, bo zajęcie miejsca w pierwszej ósemce tabeli na koniec sezonu odblokować ma jedną trzecią premii zabrzan, co według wtajemniczonych wynosi około dwóch milionów złotych. W tym kontekście remis Górnika oznacza zdobycie przez ten zespół cennego punktu w rywalizacji z bezpośrednim rywalem do miejsc 7-8, a nawet zwiększenie przewagi nad Cracovią, która w sobotę przegrała.

I tylko z tego można się cieszyć, bo Górnik nie zrobił w zasadzie nic, by uzyskać coś więcej. Jeżeli chodzi o zdobycze w ofensywie, to wymienić można jeden, jedyny strzał Madejskiego z dystansu w 61 minucie, obroniony z trudem przez Sapelę, bo kilkoma nieporadnymi akcjami Moskala na pewno nie można się chwalić. Niewidoczny był przez cały mecz Zahorski, ale trener usprawiedliwiał go po meczu chorobą.

Remis wywalczyła więc Górnikowi defensywa, a przede wszystkim debiutujący w lidze w barwach zabrzan Sebastian Nowak. Widać, że szykowany jest on na pierwszego bramkarza, bo nie wiadomo, czy Peskovic zostanie jesienią w Zabrzu. Trzeba przyznać, że defensywa Górnika miała co robić: samych tylko „stałych fragmentów” (rzuty wolne i rożne) Łukasz Garguła wykonał w tym meczu aż 15 (!), a dodać jeszcze trzeba, że przecież brakowało w zespole Tomasza Hajty. Zastąpił go udanie Michał Pazdan, wycofany tym razem z drugiej linii na pozycję stopera.

Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach Górnik zagrał odważniej, między innymi za sprawą Dawida Jarki, który zastępując Moskala dodał atakom zabrzan dynamiki. W efekcie Górnik na remis może i nie zasłużył, ale GKS na zwycięstwo też nie.

źródło: Sport