Debiut Nowaka w Górniku

Zimą, korzystając z okienka transferowego, przeszedł do Górnika Zabrze z Ruchu Chorzów. Sebastian Nowak, bo o nim mowa, do 3 maja musiał czekać na debiut ligowy w barwach Trójkolorowych. Wcześniej wychowanek Jastrzębia Zdrój dostawał szansę gry tylko w Pucharze Ekstraklasy. 

W sparingach podczas zgrupowania w Hiszpanii Nowak prezentował się znacznie lepiej od Borisa Peskovicia. Mimo to, trener Ryszard Wieczorek od początku rundy wiosennej stawiał na swojego asa z jesieni, kiedy to 32-letni Słowak niejednokrotnie uratował Górnikowi punkty.

W sobotę zabrzanie spotkali się w meczu wyjazdowym z GKS Bełchatów. Całe spotkanie rozegrał Sebastian Nowak, który wypadł bardzo pozytywnie. W najbliższym tygodniu Górnikowi przyjdzie zmierzyć się z Zagłębiem Lubin i Widzewem Łódź. Wszystko wskazuje na to, że były piłkarz Ruchu do końca sezonu będzie numerem jeden w bramce zabrzańskiej drużyny.

Od pięciu miesięcy Pesković rozmawia z władzami zabrzańskiego klubu na temat przedłużenia umowy. Sam zainteresowany pragnie podpisać nową umowę na dwa lata. Prezes Ryszard Szuster jak na razie jest za opcją rocznego kontraktu. Najbliższe tygodnie powinny wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Jeżeli obie strony nie dojdą do porozumienia, to Pesković latem będzie wolnym zawodnikiem i większość klubów w Polsce przyjmie go z otwartymi ramionami. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Stefan Majewski bardzo chętnie widziałby Borisa w Cracovii. Przy czarnym scenariuszu, w Zabrzu pozostanie dwóch golkiperów. Na łamach prasy niejednokrotnie szefostwo Górnika zapowiadało, że chce posiadać klasowego bramkarza, a takim bez wątpienia jest słowacki zawodnik.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online