Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Ryszard Wieczorek, trener Górnika: Bardzo nam zależało na tym, by wywieźć z Bełchatowa dobry wynik. GKS to poukładany zespół, mający w składzie renomowanych zawodników. Dzisiaj kilku nie grało, ale i tak ich skład budził szacunek. Dlatego remis z takim rywalem jest dla nas cennym rezultatem. Walczymy cały czas o jak najwyższe miejsce. W tej chwili nasz zespół stać na zajęcie siódmej, ósmej pozycji. W każdym meczu walczymy więc o jak najlepszy wynik. Dzisiaj udało nam się powstrzymać graczy GKS. Największe problemy mieliśmy przy stałych fragmentach gry, ale udało nam się nie stracić gola. Zdecydowałem się dzisiaj dać szansę gry Nowakowi, który potwierdził, że jest w dobrej formie i można na niego liczyć. Rozmawiałem wcześniej na ten temat z Borysem Peskoviciem i cieszę się, że siedząc dzisiaj na ławce dopingował Sebastiana i starał się pomagać mu w grze. W tej chwili mamy w składzie dwóch dobrych bramkarzy i trzeba cieszyć się z tego, ze rywalizacja między nimi przebiega na zdrowych zasadach. Jeżeli chodzi o kadrowiczów, to Michał Pazdan zagrał dobrze, choć w związku z problemami kadrowymi musiałem zmienić mu pozycję. Co do Tomka Zahorskiego, to na pewno stać go na więcej. Trzeba jednak pamiętać, że nie grał dzisiaj w pełni sił. Wielu zawodników na jego miejscu zrezygnowałoby z występu. To jednak charakterny chłopak, który zdecydował się grać i dał z siebie tyle, ile dzisiaj mógł.

Jan Złomańczuk, trener GKS Bełchatów: Na pewno ten mecz chcieliśmy wygrać. Widziałem dwa ostatnie spotkania Górnika i wiedziałem, że będzie to dla nas ciężki pojedynek. Było widać brak Tomka Jarzębowskiego, który był ostatnio w dobrej dyspozycji. Trzeba pamiętać, że z tyłu brakowało też Darka Pietrasiaka. Na ławce rezerwowych miałem całą piękną młodzież Bełchatowa. Sytuacja na boisku była jednak taka, że nie mogłem sobie pozwolić na to, by na dłużej wpuścić tych chłopców na boisko. Musieliśmy grać o wynik. Nie udało się wygrać, więc musimy się cieszyć z jednego punktu. Jestem zadowolony z postawy Łukasza Garguły, który wraca do swojej normalnej dyspozycji i jestem przekonany, że znajdzie się w kadrze Polski na mistrzostwa Europy. Dzisiaj przy rzutach wolnych i rożnych pokazał, że potrafi zagrać piłkę dokładnie tam, gdzie chce a takich zawodników w Polsce nie ma zbyt wielu.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online