Jarka musi odejść?

Dawid Jarka Jesienią Dawid Jarka strzelił 10 goli, wiosną dorzucił jedną bramkę. Nie trafił do siatki od 6 ligowych spotkań. - Przydałaby mu się zmiana środowiska - mówi prezes Górnika Zabrze Ryszard Szuster. Jarka, gdy z nim rozmawialiśmy o słowach prezesa nie kryje zaskoczenia. 
- Mnie nikt nie powiedział, że mam odejść - rozpoczyna. - Dziennikarze do mnie dzwonią, pytają kiedy zmieniam klub, ale ja nie wiem co mam odpowiedzieć. Trochę szkoda, że prezes nie powiedział mi wprost, jaki los czeka mnie w Zabrzu. No i dziwię się, że kiedyś noszono mnie na rękach, klepano po plecach, a teraz już to się nie liczy - mówi zawodnik.

Wyjaśnijmy, że młody snajper dotąd nie usłyszał, że ma się szykować do zmiany klimatu, bo ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.
- Jarka to delikatny temat. Chłopak jest młody i nie możemy zrobić czegoś co mogłoby mu zaszkodzić. Może być jednak i tak, że dojdziemy do wniosku, że przenosiny do innego klubu to jedyne rozsądne wyjście - przyznaje dyrektor klubu Krzysztof Hetmański.

Najważniejsze osoby w Górniku starannie dobierają słowa, ale Jarka czuje się tak, jakby już został skreślony. - Ostatnio śmiałem się z kolegami w szatni, że idę do ligi tureckiej, do jakiegoś klubu z Ankary. Może i ktoś stamtąd był na meczu, ale do Turcji nie jadę. A jeśli w Górniku poważnie myślą o tym, że moje rozstanie to jedyny sposób na to, bym odzyskał skuteczność to ja chcę odejść na zawsze. Nie interesują mnie jakieś roczne wypożyczenia, po których powrót do Zabrza miałby być dla mnie nagrodą - deklaruje Jarka.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online